GayrimenkulEks

Araplar Yatırımda Türkiye’ye Daha Çok Yoğunlaşacak!

Bahreyn İslami Bankası Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Hassan Jarrar, İslami Bankacılık Konferansı’nda açıklama yaparak Türkiye ile Bahreyn arasında oldukça güçlü bağlar olduğunu ifade etti.

Araplar Yatırımda Türkiye’ye Daha Çok Yoğunlaşacak!

Bahreyn İslami Bankası Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Hassan Jarrar, İslami Bankacılık Konferansı’nda açıklama yaparak Türkiye ile Bahreyn arasında oldukça güçlü bağlar olduğunu ifade etti.

Bahreyn İslami Bankası Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Hassan Jarrar, katılmış olduğu İslami Bankacılık Konferansı’nda bir takım açıklamalar yaptı. Hassan Jarrar açıklamalarında bu bölgedeki ülkelerin aslında Türkiye’yi bir üst olarak gördüklerini, Türkiye’nin laik ve demokratik bir ülke olmasının rol model olarak görülmesine neden olduğunu ve pek çok ülkenin bu konuda başarılı olamadığını ifade etti.

Türkiye ile Bahreyn Arasında Kuvvetli Bağlar Var

Açıklamalarında Bahreyn ile Türkiye arasında kuvvetli bağların oluştuğunu ifade eden Hassan Jarrar, gelecekte de bu bağların sürdürüleceğini, herhangi bir problem ile karşılaşılacağını düşünmediğini, daha çok bölgede mevcut olan istikrarsızlık göz önünde bulundurulduğu takdirde, bölgede Türkiye gibi güçlü bir ülkeye ihtiyaç duyulduğuna dikkat vurgu yaptı.

Açıklamalarında  Arap sermayesinin güvenli liman arayışında olduğunu ifade eden Jarrar, Bahreyn, Katar, Kuveyt, Umman ve Suudi Arabistan gibi Arap sermayelerinin Türkiye’ye doğru eğilimini sürdüreceğini, Körfez ülkelerinde güvenli bir liman bulabilmenin pek mümkün olmadığını ve dolayısıyla daha çok sermayenin Türkiye’ye giriş yapacağını dile getirdi.

Türkiye’ye daha çok gayrimenkul ve turizm sektörüne yatırım yapılacağını ifade eden Bahreyn İslami Bankası CEO’su Jarrar, Türkiye’deki İslami bankacılık sektörünün de gelişeceğini bildirdi. Öte yandan Amerika Başkanı Trump’ın İslam ülkelerine yönelik söylemleri ile Almanya ve Hollanda’nın Trump’ı destekleyen tavırlarının Arapları daha çok Türkiye’ye yönlendirdiğini de açıklamalarına ekledi.

Tarım ve Gıda Güvenliği Sektörlerine de Yatırım Yapılabilir

Jarrar ayrıca, Arap yatırımcılarının gayrimenkul ve turizm alanının haricinde tarım ve gıda güvenliği sektörlerine de yatırım yapabileceklerini ve Arapların Türkiye’den daha fazla gayrimenkul alımı yapacağını öngördüğünü de açıklamalarına ekledi.

Benzer:  Bu İhraç Türkiye’de İlk Kez Gerçekleştirildi!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ