Ziraat Bankası’ndan 100.000 TL Konut Kredisi Detayları

Yıllardır ülkemizde hizmet veren ve fazlasıyla geniş şube ve ATM'lerin bulunan Ziraat Bankası, tüm ihtiyaçların karşılanması, müşterilerinin nakit sıkıntısı çekmemesi için kredi kampanyaları düzenliyor

Ziraat Bankası'ndan 100.000 TL Konut Kredisi Detayları

Yıllardır ülkemizde hizmet veren ve fazlasıyla geniş şube ve ATM’lerin bulunan Ziraat Bankası, tüm ihtiyaçların karşılanması, müşterilerinin nakit sıkıntısı çekmemesi için kredi kampanyaları düzenliyor. Ziraat Bankası şimdide müşterilerine özel faiz oranları ile konut kredisi paketi sunuyor.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları yüzde 0,95’ten başlıyor. Ödemelerde ise uzun vadeli imkanlar sağlanıyor. Ödeme süresi 120 ay olarak belirlenmişti. Yani müşteriler 10 yıla kadar uzanan ödeme planları ile konut kredilerini ödeyebiliyor.

Bireylerin satın almayı düşündükleri ya da satın aldıkları konutların değerinin tamamı kadar kredi verilmiyor. Değerin yüzde 80’lik kısmı kadar kredi imkanı sağlanıyor. Yani 100.000 TL değerinde konut için 80.000 TL konut kredisi veriliyor. Ayrıca konut kredisine ilişkin olarak ipotek tesisi yapılıyor. İpotek için satın alınan evler gösteriliyor. Bazı durumlarda ise bireylerden ek teminatlar talep edilebiliniyor. Bu kredi incelemeleri sonrasında belli oluyor.

Bireylerin hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yaptırmaları zorunlu tutuluyor. Bu ücretlerin hesaplamaları ise her kredide, her konutta ve her bireyde değişiyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Detayları

Konut kredisi başvurusu için bir çok farklı başvuru kanalı imkanı sağlanıyor. Başvurular sadece şubelerden gerçekleşmiyor. ATM’lerden Ziraat Mobil’e, İnternet şubesinden internet sitesine, çağrı merkezine kadar çeşitli yerlerden kredi başvuru yapılabiliniyor.

100.000 TL Konut Kredisi Ödeme Planları

Ziraat Bankası’ndan 100.000 TL konut kredisini 120 ay vadeli alan bireylerin aylık konut kredisi taksidi 1.400,24 TL yapıyor. Faiz oranı yüzde 0,95’e tekabül ediyor.

72 ay vadeli ödeme planında aylık taksit 1.923,96 TL, faiz oranı yüzde 0,95

60 ay vadede aylık taksit 2.194,24 TL, faiz yüzde 0,95

48 ay vadede ise aylık taksit 2.604,02 TL, faiz yine yüzde 0,95 oluyor.

Sabit faizli konut kredisi imkanı sağlanıyor. Faiz oranları kurda meydana gelen değişikliklerden etkilenmiyor. Ancak banka istediği zaman faiz oranlarında değişiklik yapabiliyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.