BankalarZiraat Bankası Arsa Kredisi

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Türkiye'nin köklü banka kuruluşlarından biri olan Ziraat Bankası, yatırımlarını arsa olarak değerlendirmek isteyen, arsa sahibi olmak isteyen müşterilerine özel düşük faizli arsa kredisi imkanı sunuyor.

Türkiye’nin köklü banka kuruluşlarından biri olan Ziraat Bankası, yatırımlarını arsa olarak değerlendirmek isteyen, arsa sahibi olmak isteyen müşterilerine özel düşük faizli arsa kredisi imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası arsa kredisi kapsamında müşterilerin alacakları finansman değeri arsanın ekspertiz değerinin yüzde 50’si kadar olmaktadır. Yani satın alacağınız arsanın değeri 100.000 TL ise bankanın size sağlayacağı kredi 50.000 TL arsa kredisi olmaktadır.

Banka müşterilerinin gelir durumlarına göre çeşitli ödeme planı seçenekleri sunmaktadır. En uygun arsa kredisi veren banka olmayı hedefleyen Ziraat Bankası 60 ay vadeye kadar kredi taksitlendirme seçeneği sunmaktadır. Vatandaşların satın alacakları arsanın belediye sınırları içerisinde ve kesinlikle imarlı olması gerekmektedir. Mücavir alan kapsamında bulunan arsalar için banka kesinlikle kredi imkanı vermemektedir. Banka arsa kredisi kapsamında gayrimenkul üzerine ipotek tesisi yapıp, müşterilerinden gerekli gördüğü durumlarda en teminat talep edebilmektedir. Ziraat Bankası, kredi ödemeleri boyunca hayat sigortası yapmaktadır.

Ziraat Bankası Arsa Kredi Örneği ve Hesaplamaları

60 ay vadeli 100.000 TL Arsa Kredisi almak isteyen bir müşterinin aylık ödemesi gereken kredi taksit tutarı 2 bin 430,96 Türk Lirası olmaktadır. Bankanın uyguladığı arsa kredisi faiz oranı % 1,11’dir. Ziraat Bankası Arsa Kredisi faiz oranları vadeye göre değişkenlik göstermemektedir. Yani vatandaşlar hangi vadeyi tercih ederlerse etsinler kredi faiz oranı hep % 1,11 olarak kalacaktır.

Ancak banka müşterilerinden kredi kapsamında ek ücretler talep etmektedir. Bunlardan biri yazımızın başında belirttiğimiz ekspertiz sonucunda ödenmesi gereken tutar. Banka müşterilerinden ne kadar kredi çekerse çeksin 623 TL ekspertiz tutarı talep etmektedir. Ekspertiz ücretleri bankaya ödenmemektedir. Bankanın belirlediği ekspertiz firmalarına ödenmektedir.

Diğer ek ücretlerden biri ise ipotek tesis ücretidir. İpotek tesis ücreti 118 Türk Lirasıdır. Müşteriler ayrıca kredi tahsis ücreti ödeyecek olup, bu ücret bankadan alınan kredinin yüzde 0,5’idir. 1000.000 TL için kredi tahsis ücreti 500 TL’dir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu ve Detayları

Arsa Kredisi başvurusu yalnızca bankanın şubelerinden yapılmaktadır. ATM’den, sms ve internet bankacılığı ile kredi alınmamaktadır. Şubeye giderken müşterilerin yanlarında bulundurması gereken önemli belgeler vardır. Bunlar, TC kimlik numarasının olduğu kimlik cüzdanı, satın alınacak arsanın tapusu, bireylerin gelir durumlarını gösteren belge.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

14 + 14 =

5,231BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
248TakipçilerTakip Et
1,498TakipçilerTakip Et