Volkswagen Araçlarını Geri Çağırıyor! Fren Kontrol Sisteminde Hata Var!

Volkswagen, fren kontrol sisteminde meydana gelen problemler dolayısı ile 766 bin tane aracını geri çağırdı.

Volkswagen Araçlarını Geri Çağırıyor! Fren Kontrol Sisteminde Hata Var!

Volkswagen, fren kontrol sisteminde meydana gelen problemler dolayısı ile 766 bin tane aracını geri çağırdı.

Volkswagen, 766 bin tane aracını fren kontrol sisteminde meydana gelen problemlerden dolayı yazılım güncellemesi yapılması için geri çağırma kararı aldığını açıkladı.

Volkswagen Araçlarını Tüm Dünyadan Geri Çağırma Kararı!

Fren sisteminden meydana gelen problemler sebebi ile bazı sürüş şartlarında tam doğru çalışma performansı göstermeyen Volkswagen araçları için geri tüm dünya için geri çağırma kararı alındı.

Volkswagen gelen açıklamalara göre, sistemde bir takım problem oluştu. Bu sorunlar ise taşıtların sürüşlerinde çalışma hatası veriyor. Binek araç gruplarında bulunan tüm dünyada 766 bin tane Volkswagen aracı mevcut. Yapılan açıklamalara göre yazılımların tekrardan güncellenmesi, daha doğru sürüşlerin yapılması için tüm araçlar toplanacak.

Reuters’ın yaptığı habere göre, bu şartlar çerçevesinde arkadan kopma yani oversteer ve önden kopma yani understeer olarak tanınan  ve aracın direksiyon aracılığı ile verilen dönme açısına karşı tepki oluşması ya da az tepki oluşması yol tutuşunun tam olarak sağlanamaması ve savrulmanın meydana gelmesi olarak gösterildi.

Volkswagen, tüm araçlarını toplayarak yapmak istediği asıl şeyin yazılım güncellemesi olmadı durumunda, ani fren anında da fren kontrol sisteminin en uygun şekilde çalışma performansı göstermediği firma yetkili kişileri tarafından bildirildi.

Almanya’da 288.000 Araç Çağrıldı!

Volkswagen Alman üreticisi de aynı sebeplerden dolayı Almanya’daki 288 bin tane VW markalı araçların hepsini topladı. Firmadan yapılan açıklamalara göre, Skoda ve Audi markaları da buna dahil edildiği zaman oluşan rakam 385 bine kadar çıkıyor.

İsviçre’de 22.000 Araç Çağrıldı!

Yine benzer şekilde İsviçre’de de 22 bin adet araç geri çağrıldı.

Toplamda 766.000 Volkswagen Geri Çağrıldı!

Tüm dünyada toplamda toplanan araç sayısı ise 766 bin olarak kayıtlara geçti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan uzmanlar, fren sisteminde meydana gelen problemin çok basit problem olduğunu söylediler. Çok kolay düzeyde bir yazılım güncellemesi ile tüm problemlerin çözüleceğini söyleyen uzmanlar, 2015 yılının sonbahar döneminde şirketin başının ağrımasına sebep olan emisyon hatası ile bu problem kıyaslandığı zaman bunu çok daha küçük bir şey olduğunu söylediler.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.