Ekonomi2021 Yılı Kira Artış Oranı Ne Kadar Oldu?

2021 Yılı Kira Artış Oranı Ne Kadar Oldu?

Piyasaların ve vatandaşın gündeminde olan enflasyon rakamları ile ilgili olarak TÜİK, enflasyon rakamlarını açıkladı.

2021 yılının ilk enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklanırken, ilk rakamların Şubat ayı kira artışı zam oranına etki etmesi nedeniyle veriler büyük bir önem taşıyor. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren rakamların açıklanması ile beraber, Şubat ayı kira artış oranı belli oldu. Hem konutlarda hem de iş yerlerinde yapılacak olan kira artışı zam oranı belirlenirken vatandaşlar açıklanan rakamlar ile kira zammı hesaplaması yapmaya başladı.

TEFE TÜFE Kira Artış Oranı Rakamları Açıklandı

TEFE TÜFE Kira Artış Oranı Rakamları Açıklandı
TEFE TÜFE Kira Artış Oranı Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılı Ocak ayının verilerine göre TÜFE oranının bir önceki aya göre yüzde 1,68 oranında arttığını açıkladı. Bir önceki senenin Aralık ayına göre de yüzde 1,68 artış yaşanırken, bir önceki yılın aynı ayına göre açıklanan TÜFE rakamı ise yüzde 14,97 fazla oldu. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Şubat ayı resmi kira artışı zam oranında kullanılacak olan 12 aylık TÜFE ortalaması, yüzde 12,53 olarak belirlendi.

Kira Zammı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kira Zammı Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Kira Zammı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Konut kiralarının zam oranlarının belirlenmesi ile birçok kiracı ve ev sahibi, yeni kira zamları oranları ile elde edecekleri rakamları da hesaplamaya başladı. Yüzde 12,53’lük kira artış oranı ile beraber, evlerini bin liraya kiraya veren ev sahipleri Şubat 2021 Kira Artış Oranı Dahil Zamlı Kira Tutarı ile bin 125 lira 30 kuruştan ödeme almaya devam edecek.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

2 × two =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et