Vakıf Katılım’dan Konut Finansmanı Kampanyası!

Vakıf Katılım Bankası, bireylerin hayallerindeki eve kavuşmaları için konut kredisi imkanı sunuyor.

Vakıf Katılım Bankası, bireylerin hayallerindeki eve kavuşmaları için konut kredisi imkanı sunuyor.

Vakıf Katılım Bankası konut kredisi imkanından faydalanıp ev sahibi olmak isteyen banka müşterilerinin başvuru yapmaları için bankanın şubelerine gitmeleri gerekiyor.

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisini müşterilerine satın alacakları konutun değerinin yüzde 75’lik karşılığı kadar finansman desteği veriyor. Yani evin değeri 100 bin Türk Lirası ise 75 bin Türk Lirası değerinde konut kredisi imkanı veriyor.

Vakıf Katılım Bankası konut kredisi kapsamında uzun vadeli seçenekler sunuyor. 120 ay vadeli konut kredisi sunan banka çeşitli ödeme seçenekleri de sunuyor. Müşteriler kendilerine en uygun ödeme planı ile geri ödeme seçeneklerinden faydalanabiliyor. Banka gerekli gördüğü durumlar için bireylerden ek teminat talep edebiliyor.

Türkiye’deki ev fiyatlarının giderek artması, ev kiralarının artması, vatandaşları ev hayallerinden uzaklaştırıyor. Bu durumda bireylerin ilk aklına gelen genelde bankadan kredi çekmek oluyor. Vakıf Katılım Bankası ev almak isteyen ve nakit ihtiyacı olan müşterileri için çeşitli miktarlarda konut kredisi desteği veriyor.

Konut kredisi başvurusunda bulunması gerekenler nelerdir? İlk önce başvuruda bulunması gereken belgeleri eksiksiz bilmeniz ve başvuru esnasında yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Bunlar; başvuru formu, TC Kimlik Numarasının bulunduğu belge, vatandaşın gelir durumunu belirten bir belge, satın alınacak konutun tapusudur. Banka müşterilerinden başvuru esnasında ek belgelerde talep edebiliyor. Gerekli gördüğü durumda banka müşterilerinden kefil de talep edebiliyor.

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı Faiz Oranları

Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranları müşterinin talep ettiği vade süresini göre değişiklik gösteriyor. 24 ay vadeye kadar alınan konut kredisinde yüzde 0,82, 24 ile 36 ay vade arasında alınan konut kredisinde yüzde  0,92, 36 ile 60 ay vade arasında alınan konut kredisinde yüzde 0,95, 72 ile 120 ay vade arasında alınan konut kredisinde ise yüzde 0,99 faiz oranı uygulanıyor.

Banka müşterilerinden ekspertiz için ücret talep ediyor. Bu değer 400 Türk Lirasıdır. Ekspertiz ücreti evin bulunduğu il, ilçe, konuma göre, bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Müşteriler eksperin konuta biçtiği değerin yüzde 75’i üzerinden finansman desteği alabiliyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.