Bankalar TEB Arsa Kredisi Başvurusu ve Detayları

TEB Arsa Kredisi Başvurusu ve Detayları

Geniş şube ağına sahip olan ve sunduğu kredi kampanyaları ile müşteri odaklı hizmet veren Türk Ekonomi Bankası (TEB) müşterilerine özel arsa kredisi olanağı sunuyor.

Geniş şube ağına sahip olan ve sunduğu kredi kampanyaları ile müşteri odaklı hizmet veren Türk Ekonomi Bankası (TEB) müşterilerine özel arsa kredisi olanağı sunuyor.

TEB Arsa Kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen bireylere banka çeşitli ödeme seçenekleri sunuyor. Öncelik olarak müşterilerin aylık gelir durumları değerleyen banka en uygun ödeme planlarını sunuyor.

TEB Arsa Kredisi Detayları

TEB Arsa Kredisinden yararlanmak için sizin sahip olduğunuz evi teminat olarak göstermeniz gerekiyor. Banka evin üzerine kredi ödeme vadesi boyunca ipotek tesisi uyguluyor. Eksper evinizin değerini hesaplıyor, ekspertiz raporunda belirtilen konutun değerinin yüzde 60’lık oranı kadar arsa kredisi imkanı sunuluyor. En uygun arsa kredisini vermek için müşterileri ile birebir ilgilenip, gelir durumlarına en uygun şekilde planlar yapıyor.

TEB Arsa Kredisi faiz oranları piyasada sürekli olarak meydana gelen faiz oranları dalgalanmalarından etkilenmiyor. Arsa kredisi faiz oranı krediyi ödediğiniz vade süresi boyunca sabit kalıyor. Uygun faizli arsa kredisi imkanı sunan TEB yüzde 1,45 oranında faiz uyguluyor.

TEB, krediyi 36 ay vadede ödeme imkanı sunuyor. Banka kredi taksitlerini rahat bir şekilde ödemeniz için avantajlar sağlıyor.

Diğer Ödemeler

Türk Ekonomi Bankası (TEB) müşterinin aldığı kredi kapsamında bireylerden kredi tahsis ücreti talep ediyor. Kredi tahsis ücreti finansmanın binde 5’i olup, tek seferlik alınıyor. Örneğin; 100.000 TL arsa kredisi imkanından yararlanan bir bireyin ödemesi gereken kredi tahsis ücreti 500 Türk Lirası’na tekabül ediyor.

Ek ödemelerden bir diğeri ise ekspertiz ücretidir. Ekspertiz ücreti 508,38 Türk Lirası’dır. Ekspertiz ücreti arsanın bulunduğu ile, ilçeye göre değişkenlik gösterebiliyor. Belediye harçları ekspertiz ücretine dahil edilmiyor.

Banka 159,30 Türk Lirası de ipotek tesis ücreti talep ediyor. Bu ücret yine tek seferlik alınıyor.

Sigorta masrafları ortalama olarak 1147,55 Türk Lirası tutup, değişkenlik gösterebiliyor.

TEB arsa kredisi yıllık faiz oranı ise yüzde 19,7613’e tekabül ediyor.

TEB Arsa Kredisi Başvurusu ve Detayları

TEB Arsa Kredisi Başvurusu esnasında bireylerin yanlarında mutlaka nüfus cüzdanlarını, gelir belgelerini ve ipotek tesisi uygulanacak olan konut ya da işyerinin tapusunun fotokopisinin getirmeleri gerekiyor. Başvurular sadece şubelerde gerçekleşiyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five × one =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et