Ekonomi Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi!

Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşeron kadrolar için müjdeli haber geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşeron kadrolar için müjdeli haber geldi.

Taşeron kadrolar ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, şuanda bu kapsamda düzenlemelerin yapıldığını söyledi.

Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi!

Ak Parti’nin Odunpazarı İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu bir kongreye katılım gösteren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, burada açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalarda taşeron işçileri kadroları ile ilgili çalışmalarda bulunduklarını, çalışmaların sürdüğünü, 2018 yılına girmeden önce tüm çalışmaların sona ereceğini, düzenleme getirileceğini söyledi.

2018 Gelmeden Düzenlemeler Sona Erecek

Açıklamalarında 2017 yılı içinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan beklentisi olan çok sayıda kişinin olduğunu söyleyen Jülide Sarıeroğlu, bugüne kadar hükümet olarak vermiş oldukları sözleri tuttuklarını, taşeron işçi kadroları hakkında vermiş oldukları sözü de tutacaklarını, söz konusu problemi çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Taşeronda çalışan tüm işçilerin çalışma şartlarını, durumlarını ve tüm sorunlarını bildiklerini, bu konuda her şeyin farkında olduklarını söyleyen Jülide Sarıeroğlu, çalışmaların sürdüğünü, yeni yıla girmeden sorunların çözüme kavuşacağını söyledi.

Maliye Bakanlığı ile Birlikte Çalışma

Kamudaki istihdam alanlarının doldurulması kapsamında da Maliye Bakanlığı ile birlikte çalışmalarının bulunduğunu söyleyen Jülide Sarıeroğlu, istihdam kapsamında da kısa zaman içinde tüm sorunların çözüleceğini söyledi.

Taşeron işçiler ile istihdam dışında çocuk işçiler ile mevsimlik işçilerin ve kadınlarımızın unutulmadığını, vatandaşlara en uygun çalışma şartlarının getirilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Jülide Sarıeroğlu, gelen yeni düzenlemelerin sürekli olacağının sözünü verdi. Kamudaki istihdam yerleştirmelerinin ardından taşeron işçiler ile ilgili olan düzenlemelere yoğunlaşacaklarını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, taşeron işçileri sevindirdi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

16 + 4 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et