Şekerbank’tan Kefilsiz 10 Yıl Vadeli 75.000 TL Konut Kredisi!

Şekerbank'tan Kefilsiz 10 Yıl Vadeli 75.000 TL Konut Kredisi!

Şekerbank, 10 yıla kadar uzanan müşterilerine özel ödeme planları ile avantajlı konut kredisi sunuyor.

En uygun konut kredisi sunan Şekerbank 10 yıl vadeli ödeme planları ile müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Şekerbank konut kredisi faiz oranları yüzde 1,35’ten başlıyor ancak vade sürelerine göre değişkenlik gösteriyor.

Şekerbank Konut Kredisi Detayları

Konut kredisinin faiz oranları yüzde 1,35’ten başlıyor. 3 ay ile 60 ay arasında yapılan konut kredisi ödeme planlarında yüzde 1,35 oranında, 61 ay ile 120 ay arasında yapılan ödeme planlarında ise yüzde 1,39 oranında faiz uygulanıyor.

Kira öder gibi ev kredisi sunmak için müşterilerinin aylık net gelirlerine en uygun koşullarda imkanlar sağlayan banka, hem aydan aya eşit taksitlerle ödeme imkanı hem de kredi vadesi sonuna doğru artan yahut esnek yani değişken taksit tutarları ile ödeme imkanı sunmaktadır.

Evin Ekspertiz Değerinin Yüzde 80’i Kadar Kredi

Satın alınacak ve krediye konu olan evin ilk aşamada ekspertiz raporu çıkartılmaktadır. Ekspertiz raporundaki evin değerinin yüzde 80’i kadar konut kredisi verilmektedir.

Yapılan ekspertiz raporu için banka ekspertiz ücreti almaktadır. Bu ücret gayrimenkulün konumuna, metrekaresine bağlı olarak değişmektedir.

Erken Ödemelerde Komisyon

Müşteriler, düzenlene ödeme planlarından önce konut kredisini kapatmak isterlerse Şekerbank erken kredi kapama ücreti almaktadır.

Erken kredi kapama ücreti, müşterilerin talep ettiği vade süresine bağlı olarak değişmektedir. Yani kişiler erken kredi kapama taleplerini bankaya vade süresinden 36 ay ya da bu süreden daha kısa süre kalmışken isterlerse kredi tutarının yüzde 1’i kadar

Eğer 36 aydan daha fazla süre kaldıysa kredi tutarının yüzde 2’si kadar ücret alınmaktadır.

Ayrıca banka, kredi teminatı için de satın alınan evi rehin alır.  Ödemeler bittiğinde ise rehin kalkar. Ayrıca kredi kapsamında da kefil istenmez. Müşteri özelinde, gerekli görülmesi halinde kefil talep edilebilir.

Şekerbank Konut Kredisi Başvurusu ve Süreci

Kredi başvurusu sadece Şekerbank’ın şubelerinden yapılmaktadır. Şube haricinde herhangi başka bir başvuru kanalı bulunmamaktadır. Başvuruda kişilerin nüfus cüzdanlarını, evin belgelerini ve gelir belgelerini getirmeleri gerekmektedir.

10 Yıl Vadeli 75.000 TL Konut Kredisi

10 yıl vadeli 75 bin TL konut kredisi alan bir kişinin aylık yüzde 1,39 faiz oranı ile ödemesi gereken kredi taksit tutarı 1,288.31 TL olmaktadır. Geri ödenecek toplam tutar ise 154,597.20 TL’ye tekabül etmektedir.

Konut kredisi dosya masrafları için ise tek seferlik olmak üzere 375 TL ücret tahsil edilir.

Faiz Oranları, 5 Kasım 2017 tarihi itibariyle GayrimenkulEks editörleri tarafından aşağıdaki bağlantı kullanılarak özel hazırlanmıştır.

http://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/konutkredihesapla

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.