Bankalar Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kar Payı Oranı, Başvurusu ve Detayları!

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Kar Payı Oranı, Başvurusu ve Detayları!

Katılım bankacılığı sektöründe hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, hep hayalinde olan, kira ödemekten bıkan ya da yatırım yapmak gibi çeşitli sebeplerden ev satın almak isteyenlere özel 120 ay vadeli konut finansmanı sunuyor.

Katılım bankacılığı sektöründe hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, hep hayalinde olan, kira ödemekten bıkan ya da yatırım yapmak gibi çeşitli sebeplerden ev satın almak isteyenlere özel 120 ay vadeli konut finansmanı sunuyor.

Kuveyt Türk konut finansmanı kar payı oranları bireylerin tercih ettikleri vadelere göre değişkenlik gösteriyor. Tüm detaylar haberimizde…

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Detayları

 • 24 aya kadar yapılan tüm konut kredisi ödeme planlarında yüzde 1,01 oranında kar payı uygulanıyor.
 • 24 aydan 36 aya kadar olan ödeme planlarında bankanın uyguladığı kar payı oranı yüzde 1,03
 • 36 ile 48 ay arasında yüzde 1,05 oranında
 • 48 aydan 120 aya kadar olan tüm konut kredisi ödemelerinde ise yüzde 1,10 oranında kar payı uygulanıyor.

Sunulan konut finansmanı avantajlarından biri de 7 farklı çeşitte düzenlenmiş olmasıdır. Bunlar;

 • sabit ödemeli
 • düzensiz ödemeli
 • gurbetten sılaya
 • kentsel dönüşüm
 • asra-işyeri
 • 2B
 • Anlaşmalı Konut Projeleri için konut finansmanıdır.

Sabit ödemeli konut finansmanında Kuveyt Türk, yapılan tüm taksit ödemelerini her ay eşit tutarlarda olacak şekilde planlar.

Düzensiz ödemeli konut finansmanında her ay düzensiz, eşit olmayan tutarlar ödenir. Aynı zamanda bireyler isterlerse konut kredisi taksidini azaltabilir, artırabilir ya da ara ara ödeme yapabilir.

Gurbetten sılaya konut finansmanı avantajı ile banka yerli ya da yabancı diye müşteri ayrımı yapmadan herkese aynı vade süresini ve aynı kar payı oranını sunar. Yabancı ülkelerde yaşamlarını sürdürüp yabancı para cinsinden  kazanç elde eden bireyler yararlanabiliyor.

Arsa-İşyeri finansmanında 120 ay yerinde 60 ay vadeli ödeme imkanı sağlanıyor.

Ekspertiz Raporunun Yüzde 80’i

Alınan gayrimenkulün yüzde yüzü kadar finansman verilmeyip, ilk olarak gayrimenkulün ekspertiz raporu çıkartılıyor. Sonrasında ise rapordaki değerin yüzde 80’i hesaplanıyor ve finansman olarak veriliyor.

Konut finansmanı başvuruları bankanın şubelerinden gerçekleşiyor. İstenilen belgeler kişiden kişiye göre farklılık gösterebiliyor ancak genel itibari ile başvuru sahibinin nüfus cüzdanı, gelir dokümanı ve krediye konu olan evin belgeleri isteniyor. Nüfus cüzdanı yerine müşteriler ehliyet ya da pasaport getirebilmektedirler.

Kar Payı oranları, 17 Eylül 2017  tarihi itibariyle GayrimenkulEks editörleri tarafından aşağıdaki bağlantı kullanılarak özel hazırlanmıştır.

https://www.kuveytturk.com.tr/bireysel/finansmanlar/konut-finansmani

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

15 + eighteen =

5,362BeğenenlerBeğen
8,821TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,698TakipçilerTakip Et