Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan 100 bin TL Konut Finansmanı!

Bu yıl ülkemizde 28. senesini bitiren Kuveyt Türk, müşterilerine sunduğu özel kredi ve çözüm odaklı hizmetleri ile yerini hep özenle korumakta.

Bu yıl ülkemizde 28. senesini bitiren Kuveyt Türk, müşterilerine sunduğu özel kredi ve çözüm odaklı hizmetleri ile yerini hep özenle korumakta.

Katılım bankaları arasında da en önemli bankalardan biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası çeşitli kredi imkanları ile müşterilerine hep destek olmakta. Ev hayali kuran, istediği evi almak için hep erteleyen müşteri için banka uzun vadeli ve uygun faizli konut kredisi imkanı sunuyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası konut kredisi müşterileri için 120 ay vadeye kadar taksitlendirebilecekleri imkanlar tanıyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Konut Kredisi

Müşterilerinin gelir durumlarına göre ve istedikleri doğrultuda vade imkanları tanıyan Kuveyt Türk Katılım Bankası, çeşitli ödeme seçenekleri de sunuyor. Ödeme seçeneklerinden biri sabit ödemeli konut kredisi imkanı. Bu seçeneği tercih eden bireyler bütçe planlamasına göre her ay belirledikleri miktar kadar ödeme yapıyorlar. Örnek olarak 120 ay vadeye kadar uzanan 100 bin Türk Lirası konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin kendilerinin belirlediği ayın belli günlerinde bin 455,60 Türk Lirası ödeme yapmaları gerekiyor.  Ancak bireylerin bilmesi gereken önemli bir husus söz konusu. Bu husus ise; müşteriler ancak konutun değerini belirleyen eksperin bankaya sunduğu rapordaki konut fiyatının yüzde 80’lik karşılığı kadar konut kredisi alabiliyorlar. Örnek olarak eksperin belirlediğini konutun değeri 100 bin Türk Lirası ise bireyler 80 bin Türk Lirası kadar konut kredisi kullanabiliyorlar.

Bankanın müşterilerinde talep ettiğini bir kaç durum daha söz konusu. Bunlardan biri ekspertiz ücretidir.  Banka müşterilerinden ortalama olarak 550 Türk Lirası tutarında ekspertiz ücreti istemektedir. Ekspertiz ücretleri bankadan bankaya, evin bulunduğu konuma  göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekspertiz ve ipotek tesis işlemlerinde harcanan masraf kadar bir maliyet tablosu çıkartılır. Burada hesaplanan tutar ise yine müşterinden istenmektedir.

Sabit ödemeli konut kredisi seçeneğinden başka farklı ödeme seçeneklerinin olduğundan bahsetmiştir. Bunlar; düzensiz ödemeli konut kredisi seçeneği, gurbetten sılaya konut kredisi ödeme seçeneği, kentsel dönüşüm konut kredisi ödeme seçeneği. Evi nasıl, hangi şartlarda alacağınızı belirleyip bankaya sunduğunuz durumda farklı faiz oranları, farklı vade seçenekleri ya da farklı ek ücretlere tabi tutulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut kredisi başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken ise banka şubesine gidip, ilgili birimden biriyle görüşmeniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.