Konut Kredisi Faiz Oranları Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Konut Kredisi Faiz Oranları Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Konut Kredisi Faiz Oranları Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Bankaların kredi faiz oranları tüm hızı ile düşmeye devam ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları yeni haftaya iyi mi başladı?

Merkez Bankası’nın Eylül ayı siyaset faizlerinde ikinci kere indirim gerçekleştirmesi düşme eğiliminde olan kredi faiz oranlarındaki indirimleri hızlandırdı. Repo faizlerinin ikinci kere düşmesi ile ticari kredilerden, taşıt, gerekseme ve konut kredisine kadar tüm kredi türlerinde faiz oranları düştü.

Repo faizlerinin ikinci kere düşmesi ile dokuz banka konut kredisi faizlerinde bir yada birden fazla kez indirim uyguladı. İş Bankası, Akbank, Garanti BBVA, Kuveyt Türk Bankası, Yapı Kredi Bankası, VakıfBank, Halkbank, Şekerbank ve kampanyalı kredi ürünü için ICBC konut kredisi faiz indirimi gerçekleştirmiş oldu.

Güncel olarak bankaların konut kredisi faiz oranları averajı %1.56’ya kadar geriledi. En uygun konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’ın kampanyalı konut kredisi ürünü kapsamında sunulan %0.99 faiz oranı olmaya devam ediyor. Hususi Bankalarda ise en düşük konut kredisi faiz oranı %1.14’e kadar geriledi.

Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları üstünden 150.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında en uygun aylık taksit tutarı ortalama 2.150 TL oluyor. Toplam geri ödeme tutarı ise ortalama 257.00 TL’ ye karşılık geliyor.

23 Eylül itibariyle bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durumu KrediPazari.com listeledi.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar %0.99 faiz oranı sunuyor.

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için %0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için %1.21 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

Kuveyt Türk Bankası 

Kuveyt Türk Bankası kar oranı oranlarında uyguladığı indiriminin peşinden 10 yıl vadeye kadar tüm vadeler için kar oranı oranlarını %1.14’e indirdi.

TEB Konut Kredisi 

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %1.15’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen %2.58 seviyelerinde.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını %1.17’ye düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise %1.75’e geriledi.

Akbank Konut Kredisi 

Akbank konut kredisi faiz oranlarını 4 yıl vadeye kadar %1.23’e, 10 yıl vadeye kadar ise %1.19’e kadar düşürdü.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde %1.26 faiz oranı sunuyor.

Garanti BBVA Konut Kredisi 

Garanti BBVa ise konut kredisi faiz oranlarını 1 yıla kadar %1.31’e, 2 yıl vadede kadar %1.29’a ve 10 yıl vadeye kadar %1.26’ya düşürdü.

İNG Konut Kredisi 

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 2 yıl vadeye kadar %1.39, 3 ile 10 yıl vade içinde ise %1.29 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

ICBC Konut Kredisi

ICBC Bank kampanyalı konut kredisi için %1.36, tabela faizleri kapsamında ise %2.4 faiz oranı sunuyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank faiz indirimi sonrasında 10 yıl vadeye dek %1.36 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank kampanyalı konut kredisi için %1.37 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise %2.75 faiz oranı sunuyor.

Türkiye Finans Konut Finansmanı 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek %1.37 kar oranı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.

Şekerbank Konut Kredisi

Şekerbank indirim sonrasında  5 yıl vadeye kadar %1.49, 7 yıl vadeye kadar %1.54 ve 10 yıl vadeye kadar %1.64 faiz oranı uygulamaya başladı.

Anadolubank Konut Kredisi 

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 5 yıl vadeye kadar %1.85, 10 yıl vadeye kadar %1.94 faiz oranı sunuyor.

HSBC Konut Kredisi 

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar %1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.