GündemKonut Fiyatlarına Zam Pandemi Sürecinde 37 Ülke Tarafından Yapıldı!

Konut Fiyatlarına Zam Pandemi Sürecinde 37 Ülke Tarafından Yapıldı!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü OECD tarafından yorumlanan verilere göre konut fiyatlarına zam 37 ülkede yükselişle şu an için gündemde yer aldı.

Konut sektörlerinde yaşanan değişikliklerin dikkat çekmesi üzerine koronavirüs salgını öncesinde şehir merkezleri içerisinde yer alan küçük dairelerin talep görmesiyle pandemi sonrasında ise konut fiyatlarına zam tercihleri değiştirdi.

Pandemi Döneminde Konut Fiyatlarına Zam

Pandemi Döneminde Konut Fiyatlarına Zam
Pandemi Döneminde Konut Fiyatlarına Zam

Pandemi döneminin öncesinde bakım masraflarına yönelik yüksek olan miktarların bulunduğu ve ilgi görmeyen bahçeli evler rekor isteklerin altında kaldı. İnsanların hastalığı kapma korkusuna yönelik kalabalık ortamlardan uzaklaşması ile müstakil evlere olan istek daha da arttı.

37 Ülkede Ortalama Yüzde 7 Oranında Artış Gösterdi!

37 Ülkede Ortalama Yüzde 7 Oranında Artış Gösterdi!
37 Ülkede Ortalama Yüzde 7 Oranında Artış Gösterdi!

Yaşanılan pandemi sürecinde bulunan değerlendirmeler sonucunda Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü OECD tarafından hazırlanan rapora göre 37 zengin ülkede 2019 senesinin son çeyreğine oranla 2020 senesinin son çeyreğinde konut fiyatları yüzde 7 oranında yükseliş gösterdi.

38 ülkeden oluşan OECD ülkeleri toplamda mevcut üyelerin arasında 37 ülkeden görülen bu fiyat artışı içerisinde 20 senenin en hızlı fiyat artışı olarak kayıtlara geçti. Yabancı ülkelerde emlak sektörü kapsamında panik alımları devam ettiği, özellikle de insanlar içerisinde kırsal alanlarda yer alan bahçeli, geniş evlere adeta saldırdığı belirtilirken İtalya’da Ortaçağ’dan kalan malikanelerin peynir ekmek gibi satıldığı iddia edildi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

six − five =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et