Kamu İçin Tam 90 Bin Eleman Alımı Yapılacak!

Türkiye’de 2017 yılı ile beraber başlamış olan istihdam seferberliğinde en son ki verilere göre 1 milyon 3 bine erişildi. Hem özel sektörler hem de kamu kurumları halen daha eleman alımına devam ediyor.

Türkiye’de 2017 yılı ile beraber başlamış olan istihdam seferberliğinde en son ki verilere göre 1 milyon 3 bine erişildi. Hem özel sektörler hem de kamu kurumları halen daha eleman alımına devam ediyor.

İstihdam seferberliği içerisinde kamu kurumları da şuan 90 bin eleman almak için harekete geçti. Bu rakam içerisinde en çok alımı yapacak olan kamu kurumu 24 bin personel ile Milli Savunma Bakanlığı olacak. Bununla birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kuruluşları da birçok personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Yine Milli Eğitim Bakanlığı da yeni öğretmenler için atama çalışmalarını sürdürüyor.

Bu öğretmen atamalarında engelli öğretmenlere de yer verilecek. Ayrıca PTT’de Türkiye genelinde bin 113 gişe ve büro görevlisi, 637’si de posta dağıtıcısı olarak toplamda bin 750 sözleşmeli personel alacak. PTT’de gişe ve büro görevlisi olabilmek için lisans mezunu ve KPSS’den alınmış en az 70 puan şartı bulunuyor. Diyanet İşleri ise 415 adet imam hatip alacak.

Bunların yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da 50 adet olmak üzere müfettiş yardımcı kamu personeli alımı yapacak. Bunu içinse öncelikle bir müfettiş yardımcılığı giriş sınavı düzenlenmesi planlanıyor. Bu sınava başvuracak adayların 35 yaşından küçük olmaları ve siyasal bilgiler, hukuk, iktisat gibi bölümlerden mezun olmaları gerekiyor. Giriş sınavı ise 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılması bekleniyor.

Türk Hava Kurumu’na Personel Alımı Yapılacak!

Türk Hava Kurumu da, güvenlik görevlisi ihtiyacı bulunduğunu ve bunun için alım yapacağını duyurdu. THK, İzmir, Ankara ve Eskişehir’de istihdam etmek üzere erkek güvenlik görevlisi alımı yapacak. Başvuracak adayların en az lise mezunu, 30 yaşını doldurmamış ve silahlı güvenlik kartına sahip olması gerekiyor.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi, 17 Bölge Birliğine bağlı olan şubelerinde, 286 adet kooperatif görevlisi, 204 adet ziraat mühendisi ve Merkez Birliği Rehberlik ile Teftiş Kurulu Başkanlığı için 10 adet de müfettiş yardımcısı ihtiyaçları olduğunu, toplamda 500 personel alımı yapılacağını duyurdu. Başvurular 10-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yine Türkiye’de en verimli toprakları olan Aydın’da son zamanlarda yaşanan yağışlar üreticileri ve tüketicileri memnun etmiş görünüyor. Teknolojik makinelerin ulaşamadığı dağ köylerinde eski usul el makineleri kullanılıyor ve bu makinelerin kullanıcıları daha neredeyse mühendis parası kazanıyor. Aydın’da tarım işçileri günde 40 il 75 TL yevmiye kazanırken, tırpan tarzı ev makineleri kullananlar ise iki katı yevmiye kazanıyor.

Ayrıca bunlarla birlikte İş-Kur’da da başvurusu son gün olan birçok ilan bulunuyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

1 × three =