İstihdam Seferberliği ile 120 Bin Eleman Alımı Yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında şuana kadar alım yapılan personel sayısı 1 milyon 200 binin üzerine çıktı. Resmi gazetelerde yayınlanan haberlere göre 2017 Aralık ayı sonu itibariyle ilave istihdam rakamları 2 milyonun da üzerine çıkacak.

İstihdam Seferberliği ile 120 Bin Eleman Alımı Yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında şuana kadar alım yapılan personel sayısı 1 milyon 200 binin üzerine çıktı. Resmi gazetelerde yayınlanan haberlere göre 2017 Aralık ayı sonu itibariyle ilave istihdam rakamları 2 milyonun da üzerine çıkacak.

Başlatılan istihdam seferberliği bir çok vatandaşın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

120 Binden Fazla Açık Var!

İstihdam seferberliği çerçevesinde eleman alımları her geçen gün yapılıyor. Rakamsal olarak açıklandığında ise 2 milyon yaklaşmış durumda.  İŞKUR’un açıkladığı bilgilere göre ise açık iş pozisyonları 120 binin üzerine çıktı. Ülkemizde en çok personel alımlarının gerçekleştiği sektörler ise gıda, inşaat, sağlık ve hizmet olduğu görülmekte.

İstihdam seferberliğinde kamunun yanı sıra en çok katkı sağlayan özel sektör. Bu katkıya destek veren ise İş ve İşçi Bulma Kurumu yani İŞKUR olmaktadır. İŞKUR, işbaşı eğitimleri, iş ve meslek danışmanları aracılığı ile gerçekleştirdiği yönlendirmeler ile ülkemizde istihdamın sürekli yükselmesine öncülük ediyor.

Rakamlar Her Gün Yenileniyor

İŞKUR, ülke genelinde açıkladığı açık iş pozisyonlarını günlük periyotlarda yeniliyor. Her gün yeni iş ilanı yayınlıyor. Dün İŞKUR’un yaptığı açıklamaya göre açık iş pozisyonu 120 bin kişinin üzerine çıktı. Ancak bu rakam sürekli olarak yenileniyor. Her gün her saat genel eleman alımları gerçekleştirilip, iş ilanları açılıyor.

İŞKUR Başvuruları Nasıl Yapılıyor? İş arayan vatandaşlar İŞKUR’un kendi internet sitesine girmeleri, orada kendi isimlerine kayıt oluşturmaları ve sonrasın başvuru için sadece TC kimlik numaralarını yazmaları yeterli oluyor.

Her Türlü Meslekte İstihdam Olanağı Sağlanıyor!

İŞKUR iş ilanlarına bakıldığı zaman bir çok sektörde personel alımları gerçekleştirildiği görülmekte. En çok eleman alımları gerçekleştiren sektörler ise gıda, tekstil, inşaat ve hizmet olduğu görülmekte. Bunların yanı turizm sektöründe de özellikle yaz mevsiminde çok fazla eleman alımları gerçekleştiriliyor.

İŞKUR İş İlanlarından Bir Kaçı;

Toplamda;

  • 1.868 Aşçı
  • 35.632 Beden İşçisi
  • 4997 Temizlik Görevlisi
  • 6000 Satış Danışmanı
  • 3.105 Garson
  • 3.753 Güvenlik Görevlisi
  • 2.678 Makineci (Dikiş)
  • 783 Konfeksiyon İşçisi
  • 1.531 Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi
  • 1.251 Turizm ve Otelcilik Elemanı

ve daha bir çok eleman alımları gerçekleştirilecek.

İŞKUR İş Başvurusu

İŞKUR’un kendi internet sitesi girilerek ya da en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’ne giderek sisteme üye olunması gerekmektedir. Vatandaşlar kendilerine uygun olan pozisyonları işaretlemeliler. Siteye girildiğinde öz geçmişin doldurulması gerekmektedir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.