Eylül Başında Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum!

Eylül Başında Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum!

Eylül Başında Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum 

Bankaların konut kredisi faiz oranları Ağustos ayında yaşanmış olan seri faiz indirimleri ile oldukça düştü. Peki Eylül başlangıcında konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

2019 mahalli seçimleri öncesinde yine yükselişe geçen konut kredisi faizleri seçim sonrası kısmi düşüş ivmesine girdikten sonrasında Temmuz ayına kadar ufak indirimlerle seyretti. Merkez Bankası’nın Temmuz ayında siyaset faiz oranlarını düşürmesi ile de hız kazanmıştır. Repo faiz indiriminin peşinden ilk olarak kamu bankalarından gelen kredi faiz indirim hücumu hususi bankalarında faiz indirimleri ile hız kazanmıştır.

Eylül başlangıcında en düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı kamu banklarında %0.99 olmaya devam ederken hususi bankalarda ise faizler %1.27’ye kadar geriledi. Eylül’ün ilk işlem gününde konut kredisi faiz oranları averajı %1.64’e indi.

Bankaların güncel faiz oranları üstünden 100.000 TL tutarda 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında harcamalar hariç toplam geri ödeme 133.000 TL olurken, kredinin aylık taksitleri ortalama 2.200 TL’ ye karşılık geliyor.

KrediPazari.com’un araştırmalarına gore 2 Eylül itibari ile bankaların konut kredisine uyguladıkları faiz oranları şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut ürün paketi kapsamında %0.99 faiz oranı sunuyor. Kampanya haricinde ise banka %1.39 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde %0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise %1.39 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.49 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı 

Kuveyt Türk Katılım Bankası 10 yıla dek tüm vadelerde %1.27 kar oranı oranı ile konut finansmanı kullandırmaya başladı.

İNG Konut Kredisi 

İNG konut kredisi faiz indirimi sonrasında 3 yıl vadeye kadar %1.39, 10 yıl vadeye kadar ise %1.34 faiz oranı kullandırmaya başladı. Bankanın söz mevzusu kampanyalı oranlarından yararlanmak için konut kredisine ek sigortaların kullanılması gerekiyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi 

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasından 3 yıl vadeye kadar %1.37, 10 yıl vadeye kadar için ise %1.35 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

TEB Konut Kredisi

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %1.35’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri için %2.58 faiz oranı sunuyor.

Akbank Konut Kredisi

Akbank 4 yıl vadeye kadar %1.39, 10 yıl vadeye kadar ise %1.35 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaya başladı.

Garanti BBVA Konut Kredisi 

Garanti BBVA 1 yıl vadeye kadar %1.45, 2 yıl vadeye dek %1.37 ve 3 ile 10 yıl vade içinde %1.36 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası kampanyalı Sonbahar Konut Kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar faiz oranlarını %1.39 olarak kullandırmaya başladı. Banka tabela konut kredisi için de %2.2 faiz oranı kullandırıyor.

Türkiye Finans Bankası Konut Finansmanı 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek %1.41 kar oranı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.

ICBC Konut Kredisi 

ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi için %1.41 faiz oranı sunmaya başladı. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise %2.4 seviyesinde.

QNB Finansbank Konut Kredisi 

QNB Finansbank 10 yıl vadeye dek %1.46 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

Şekerbank Konut Kredisi

Şekerbank 5 yıl vadeye kadar %1.79, 10 yıl vadeye kadar %1.94 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

Anadolubank Konut Kredisi 

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar %1.97 faiz oranı kullandırıyor.

HSBC Konut Kredisi 

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar %1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor.

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank kampanyalı konut kredisi için %2.05 faiz oranı ile kredi sunuyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise %2.75 faiz oranı sunuyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.