Esnafa Müjde! Gecikme Cezaları Siliniyor, Borçlar Yeniden Yapılandırılıyor!

Esnafa Müjde! Gecikme Cezaları Siliniyor, Borçlar Yeniden Yapılandırılıyor!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den esnaf vatandaşları sevindirecek haber geldi. Esnafların birikmiş borçları hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci, müjdeli haberi verdi. Bakan, borçlar için yeniden yapılandırma olacağını, esnaf gecikme faizlerinin silineceğini ve sonrasında ise icra işlemlerinin de sonlandırılacağını açıklamasını yaptı. Esnaf Vatandaşlara Müjde! Gecikme Faizleri Siliniyor! Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri […]

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den esnaf vatandaşları sevindirecek haber geldi.

Esnafların birikmiş borçları hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci, müjdeli haberi verdi. Bakan, borçlar için yeniden yapılandırma olacağını, esnaf gecikme faizlerinin silineceğini ve sonrasında ise icra işlemlerinin de sonlandırılacağını açıklamasını yaptı.

Esnaf Vatandaşlara Müjde! Gecikme Faizleri Siliniyor!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nde esnaf vatandaşların sevindirecek açıklamalar yapan Bakan Tüfenkci, esnafın kredi borçlarının yeniden yapılandırma sürecinde gireceğinin bilgisi aktardı.

Yeniden Yapılandırma

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri’ne (TESKOMB) bağlı olan Kredi Kefalet borçları bulunan esnaf vatandaşlar ile birlikte sanatkârların mevcut durumdaki tüm borçlarının tekrardan yapılandırma sürecine gireceğinin haberini veren Bakan Tüfenkci, tüm esnaf vatandaşları sevindirdi.

Yeniden Yapılandırma Ne Zamana Kadar Geçerli?

31 Temmuz 2017 Pazartesi gününden önce kredi borçları kooperatif takibine intikal eden sanatkâr ve esnaf vatandaşların yeniden yapılandırma başvurusu için 29 Eylül 2017 Cuma gününe kadar zamanları var. Bu tarihe kadar söz konusu kişiler yeniden yapılandırmadan yararlanabilecekler.

786 Milyon Lira Borç!

Resmi gazetelerde yayınlanan haberlere göre kooperatif ortağı olan sanatkâr ve esnafların toplamda 786 milyon lira değerinde borçları var. 786 Milyon Lira yeniden yapılandırma sürecine girecek.

Gecikme Cezası Olanlara da Müjde! Hepsi Siliniyor!

Yine açıklanan haberlerde 204 milyon lira değerinde gecikme cezası mevcut. Bakan Tüfenkci’nin yaptığı açıklamaya göre tüm gecikme cezaları da silinecek.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here