Emlak Danışmanları Dijital Ağ ile Bağlanıyor!

Emlak Danışmanları Dijital Ağ ile Bağlanıyor!

Emlak Danışmanları Arasında Dijital Ağ Oluşturacak TÜGEM MLS Sistemi Tanıtıldı

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) üyesi olan emlak profesyonelleri için REOS Emlak Sistemi ile ortak geliştirdiği TÜGEM MLS sisteminin lansmanını Endeksa sponsorluğunda gerçekleştirmiş oldu.

MLS sisteminin Türkiye’de bir ilk bulunduğunu belirten TÜGEM Başkanı Hakan Akdoğan “Bugün Ertuğrul Belen hocamızla fizyolojik networking zirvesinde Endeksa sponsorluğunda bir araya geldik. Şimdi TÜGEM MLS projemiz ile bu networkün dijital sistemini şu demek oluyor ki üyelerimiz içinde portföy arz ve talep paylaşımının ilk fazını devreye alıyoruz. Artık TÜGEM çatısı altındaki tüm gayrimenkul danışmanları için ortak bir paylaşım platformu oluşturulmuş oldu” dedi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan TÜGEM Başkan Yardımcısı ve Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı ise “Aslında TÜGEM MLS, yetki belgeli emlak işletmelerinde çalışan, yeterlilik belgesine haiz emlak danışmanlarının, yetkilendirme sözleşmeli portföylerini hizmet ortaklığı çerçevesinde öteki emlak işletmeleri ile paylaşabilecekleri bir portföy pazarlama ve yönetim sistemi üstüne kuruldu. Bilhassa GABORAS entegrasyonu ile de sistem oldukca daha ileri bir seviyeye taşınabilecek. Bilhassa portal entegrasyonları, dijital arşiv, online eğitimler, IDX altyapısı, danışmanların puanlanması, geçmiş ve gelecek kıymet yaklaşımları, etik kurallar, parsel bazlı kontroller, işletme takipleri şeklinde unsurlar MLS sürecindeki beklentilerimiz” diye konuştu.

Yönet, Yayınla, Paylaş ve Kazan Prensibi ile Sektöre Fayda Sağlamaya Devam Edeceğiz
REOS Emlak Sistemi CEO’su Hüseyin Öztürk’ün MLS sisteminin kullanımına ilişkin yapmış olduğu değerlendirmelerde “CRM ve MLS birleşimini sağlayacak ve dijital iş ağı sunan platformun sağlayıcısı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Başarılı sonuçlanan gayrimenkul işlemleri içinde danışmanların kendi aralarında yaptıkları işlemler yüzde 40 oranın üstünde. Bu açıdan danışmanların birbirleri içinde portföy ve talep paylaşımı oldukca kıymetli. MLS sisteminin ilk fazında emlak danışmanları içinde dijital networking oluşturacak. Portföy ve talep eşleştirmeleri, mobil kullanım pozitif yanları ve MLS portföy havuzu devreye alındı. Yönet, yayınla, paylaş ve kazan prensibi ile sektöre yarar sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MLS (Multiple Listing Service) sistemi yurtdışında emlak işletmelerinin yetki belgeli portföyleri üstünden kapalı dönem bir sistemde portföylerini listeleme, paylaşma, ortak hizmet verme, kıymet değişimlerini takip etme, hizmet sağlayıcıları buluşturmayı elde eden bir altyapı sunuyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.