Ekonomi Beyaz Eşya Pazarında Yüzde 10 Büyüme Öngörülüyor!

Beyaz Eşya Pazarında Yüzde 10 Büyüme Öngörülüyor!
B

Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu, yaptığı açıklamada beyaz eşya sektöründe ÖTV'nin sıfırlanması ile birlikte yaşanan hareketlilik sayesinde beyaz eşya sektörünün Türkiye'de yüzde 10'luk bir büyüme katedeceğini öngördüklerini aktardı.

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, yaptığı açıklamada beyaz eşya sektöründe ÖTV’nin sıfırlanması ile birlikte yaşanan hareketlilik sayesinde beyaz eşya sektörünün Türkiye’de yüzde 10’luk bir büyüme katedeceğini öngördüklerini aktardı.

Arçelik CEO’su Bulgurlu, yaptığı açıklamada hükümet tarafından uygulanan ÖTV’nin sıfırlanması uygulamasında süre uzatılmasının hem üreticiler, hem de tüketiciler için faydalı olacağını aktardı.

Grundig Avrupa’nın Parlayan Yıldızı

1 – 6 Eylül tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan IFA’da Grundig’in inovatif, akıllı ve sürdürülebilir teknolojili ürünleri ile geleceğin evini tanıtırken, Grundig’in basın toplantısında Arçelik CEO’su Bulgurlu söz aldı. Avrupa’nın en büyük pazarlarından bir tanesi olan Almanya’da tüketici elektroniği klasmanında Grundig’in ilk akla gelen markalardan bir tanesi olduğunu belirten Bulgurlu, Grundig’in 72 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve beyaz eşya sektöründe 22 farklı ülkede faaliyet gösterdiklerini aktardı. 2016 yılında yüzde 50 oranında satış geliri artışı yaşadıklarını aktaran Bulgurlu, 2017 itibariyle bu rakamı daha da yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

‘ÖTV İndiriminin Devam Etmesi Beyaz Eşya Pazarını Yüzde 10 Büyütür’

Konuşmasında basın muhabirleri tarafından yöneltilen ÖTV indirimi sorularını da yanıtlayan Bulgurlu, ÖTV indiriminin önemli bir etki yarattığını ve bu indirim sayesinde Türkiye genelinde bir yüzde 10’luk pazar büyümesini öngördüklerini aktardı.

ÖTV indirimi için mevcut sürenin uzatılmasının hem üreticiler, hem de tüketiciler için faydalı olacağını aktaran Arçelik CEO’su Bulgurlu, ÖTV indiriminin devam etmesi halinde son çeyrek içerisinde bir miktar küçülmenin olması dahilinde bile yıl genelinde toplam beyaz eşya pazarının yüzde 10 büyümesini beklediklerini belirtti.

Türkiye’nin demografisinin son derece genç olduğunu işaret eden Bulgurlu, gelecek dönem içerisinde ÖTV’nin yarattığı etkiden bağımsız bir şekilde beyaz eşya pazarının büyümesini beklediklerini dile getirdi.

Orta Doğu ve Asya Yatırımlarına Son Gaz Devam!

2016 yılı içerisinde Pakistan’da gerçekleştirdikleri yatırımı hatırlatan Bulgurlu, bölge ülkelerinden olan Hindistan’ın sahip olduğu kalabalık nüfusa rağmen buzdolabı penetrasyonunun yüzde 22 oranında, çamaşır makinesi penetrasyonunun ise yüzde 9 civarında olduğunu aktardı. Aynı zamanda Tayland’da 2016’da bir fabrika açılışı yaptıklarını, bu fabrikada ise bu yıl içerisinde 100 bin adet, gelecek yıl ise 300 bin adetlik bir üretim kapasitesini beklediklerini ifade etti.

 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,471BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,230TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,784TakipçilerTakip Et