Bağ-Kurlu Vatandaşlara Müjde! Emekli Olmak Artık Çok Kolay!

Bağ-Kur'lu vatandaşlar için müjdeli haber TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den geldi.

Bağ-Kurlu Vatandaşlara Müjde! Emekli Olmak Artık Çok Kolay!

Bağ-Kur’lu vatandaşlar için müjdeli haber TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den geldi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeniden yapılandırma kapsamında yer alan 4B’li vatandaşların yani Bağ-Kurlu vatandaşların emeklilik yollarının açılması için SGK’dan çok güzel bir fırsat doğduğunu söyledi.

Bağ-Kurlu Vatandaşlara Müjde! Emekli Olmak Artık Çok Kolay!

Yeterli nakitleri olmayan, borçlarından dolayı emekli olamayan Bağ-Kur’lu vatandaşlar için  SGK’dan çok güzel bir fırsat geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası anlaşma yoluna gitti. Yukarıda durumunu belirttiğimiz vatandaşlara özel teminatsız kredi imkanı sunuluyor.

Vatandaşların söz konusu bu imkandan yararlanmaları için bulundukları şehirdeki Ziraat Bankası şubeleri ile Sosyal Güvenlik Merkezlerine gitmeleri, durumlarını söylemeleri yeterli oluyor. Tüm vatandaşlara teminatsız kredi imkanı veriliyor.

Palandöken’den Yazılı Açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında anlaşmaya varılan yeniden yapılandırma kapsamında bulunan Bağ-Kur’lu vatandaşlar için krediye ilişkin olarak, tüm vatandaşlar artık borçlarını ödeyebilecek, herhangi bir teminat göstermeden kredi imkanından yaralanabilecek.

Yapılan anlaşmanın Bağ-Kur’lu vatandaşlar için çok güzel bir şans olduğunu söyleyen Palandöken, 30 Haziran 2017 Cuma günü mesai bitim saatine kadar yapılandırmanın, 31 Ağustos 2017 Perşembe gününe kadar ise borçların ödenmesi için imkan verildiğini hatırlattı.

Söz konusu konuyla ilgili yapılması gereken duyurulan Birlik ve Federasyonlara genelge ile yapıldığını söyleyen Palandöken, 90 binden fazla Bağ-Kur’lu vatandaş için emeklilik fırsatının doğduğunu söyledi.

Yaşlarını ve sigortalılık sürelerini doldurmuş ancak borçlarının olması nedeniyle emekli olamayan BağKur’lu vatandaşların tüm mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarda bulunulduğunu söyleyen Palandöken, aynı zaman da devletin vatandaşlardan alacaklarını tahsil etme imkanı doğmuş olacağını söyledi.

90.000 Borçlu Bağ-Kur’lu Var!

İki taraflı yapılan anlaşma sayesinde borcu olan çoğu Bağ-Kur’lunun tüm borçlarını kapatabileceğini, şuan da emekli olması gereken 90 bin vatandaşın olduğunu ancak prim borçları sebebiyle bunu mümkün olmadığını söyleyen Palandöken,  verilecek teminatsız kredilerin düşük faizli olacağını, bunun çok büyük bir şans olduğunu ifade etti.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.