Bankalar Akbank Konut Kredisi Kampanyaları ve Tüm Detayları

Akbank Konut Kredisi Kampanyaları ve Tüm Detayları

Akbank, her müşterisini ev sahibi yapmak için 9 farklı çeşitte konut kredisi kampanyası düzenledi.

Akbank, her müşterisini ev sahibi yapmak için 9 farklı çeşitte konut kredisi kampanyası düzenledi.

Sabit faizliden indirimliye, kentsel dönüşümden peşinatsıza, ara ödemeliden dönemsel ödemeliye kadar çeşitli türlerde konut kredisi ödeme planları ile konut kredisi sunan Akbank, aynı zamanda uygun faiz oranları uygulamaktadır.

Şimdi hep birlikte Akbank konut kredisi kampanyası ürünlerini inceleyelim.

Akbank Konut Kredisi Kampanyaları ve Tüm Detayları

Sabit Faizli Konut Kredisi: Bu kredi kampanyasında faizler aylık ya da yıllık olarak değişikliğe uğramaz ve tüm taksitler eşit olacak şekilde planlanır. Aylık taksit tutarlarında da değişiklik yapılmaz. Bu kampanya aylık gelirleri sabit olan bireyler için çok uygundur.

İndirimli Konut Kredisi: Bu kampanyada Akbank müşterilerinden başlangıçta kredi faizlerinin ödemelerinin bir kısmını önden yapmalarını talep eder. Böylelikle aylık taksit tutarlarda azalma meydana gelir. Ayrıca yapılan ödeme türüne göre aslında bireyler aylık ödeyecekleri faiz oranlarını kendileri belirlemiş olurlar. İstenilen peşinat kredi tutarının yüzde 1’i ile 5’i arasında değişmektedir. Yüzde 1’den az olamaz, yüzde 5’ten fazla olamaz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi: Bireylerin oturdukları bina, yapı ya da ev riskli durumda ise, yıkılıp ya da yenilenip daha sağlıklı ve dayanıklı koşullarda olması gerekiyorsa bunun için gerekli olan nakit karşılanamıyorsa Akbank kentsel dönüşüm kredisi sunar. Söz konusu yapıların 6306 sayısı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında yer alması gerekmektedir.

Ayrıca krediye ek olarak kentsel dönüşüm süresince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kat maliklerine maksimum 18 ay ile sınırlı olmak koşulu ile aylık bazda 600 TL kira yardımı yapabilmektedir. Bakanlığın sağladığı kredi de mevcuttur. Konut ile iş yerleri için maksimum 125.000 TL, birden çok bağımsız bölüm için ise maksimum 625.000 TL destek verilir. Konutlar için senelik olarak yüzde 4 oranında, aylık olarak yüzde 0,33 oranında ve maksimum 120 ay vadeli, iş yerleri için ise senelik olarak yüzde 3 oranında, aylık ise yüzde 0,25 oranında ve maksimum 84 ay vadeli faiz desteği sağlanmaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi: Bu kampanyada bireylere sağlanan kredi tutarı evin değerinin yüzde yüzü kadar olur. Normal bir konut kredisi kampanyasında evin değerinin belli bir oranı kadar kredi verilir ve teminat istenir. Peşinatsız kredide 2. bir gayrimenkul istenir ve yüzde yüzlük kredi için 2. bir gayrimenkule ipotek konulur.

Ara Ödemeli Konut Kredisi: Sabit faizli koşullarda sunulan bu kampanya için ödemeler her ay yerinde 3, 4, 5 ya da 6, 7, 12 gibi belli aralıklarda yapılır.

Yeni Evim Konut Kredisi: Şuanda evi olan, onu satıp yenisi almak isteyen ancak eski evlerini satamayan ve bu nedenle yenisini alamayanlar için düzenlenen kampanyadır. Akbank, sunduğu bu kampanya ile müşterilerine evlerini satmaları için 1 sene süre tanır. Kredi alınıp, bir süre sonra ev satıldığı zaman, satılan evin parası ile krediyi kapatmak mümkündür. Kredinin erkan kapatılması halinde banka kredi erken kapama ücreti tahsil etmez. Normalde kredi tutarının yüzde 2’si kadar ücret alınır.

Dönemsel Ödemeli Konut Kredisi: Yine bu kredi kampanyasında her ay yerinde dönemsel olarak ödemeleri yapılır. Ancak söz konusu ödemeler bireylerin bütçelerine, maaş aldıkları tarihlere göre belirlenir.

Balon Ödemeli Konut Kredisi: Bireylerin ilerleyen süreçlerde bekledikleri toplu bir para varsa  buna uygun şekilde ödeme planı yapılır ve toplu para geldiği zaman kredi kapatılır.

Artan Taksitli Konut Kredisi: Ödemeler eşit taksitler şeklinde olmaz. Kredi vadesinin sona doğru artacak şekilde planlanır. Tutarların artışlarını ve artış oranlarını ise banka değil, müşteri belirler.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Detayları

Faiz oranları yüzde 1,11 olup, sabittir. Kişiye özel ödeme planları ile sunulan kredi kampanyası iiçin başvurular ise Akbank şubelerinden gerçekleşir.

Faiz oranları, 15 Eylül 2017  tarihi itibariyle GayrimenkulEks editörleri tarafından aşağıdaki bağlantı kullanılarak özel hazırlanmıştır.

http://www.akbank.com/konut-kredisi

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

eight + 15 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et