GayrimenkulEks

2018 Yılı Taşıt Kredi Talepleri Artacak

2018 yılı itibari ile otomobil alacakları müjdeli bir haber bekliyor. Kredi ile otomobil alacaklar için kredi standartlarının gevşetileceği ifade ediliyor.

2018 Yılı Taşıt Kredi Talepleri Artacak

2018 yılı itibari ile otomobil alacakları müjdeli bir haber bekliyor. Kredi ile otomobil alacaklar için kredi standartlarının gevşetileceği ifade ediliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası(TCMB) 2018 yılı için yaptığı anket sonuçlarını paylaştı. Bankalarda 2017 yılında bankalarda yaşanan gelişmeler ve devlet desteği ile birçok alanda kredi desteği verilmişti. 2018 yılında da verilecek kredilerde herhangi bir farklılık beklenmiyor. Fakat TCMB yaptığı anket ile otomobiller için verilecek kredilerde esneklikler yaşanabileceği ifade etti.

Bireysel Kredilere Esneklik Sağlanacak

Bankalar her yıl yüz binlerce işletme ve bireysel müşteriye kredi desteği vermekte. 2017 yılında emlak ve beyaz eşyaların yanı sıra bazı alanlarda Özel Tüketim Vergisi(ÖTV)’nde indirim uygulandı. Bunu fırsat bilen bankalar da müşterileri kendilerine çekebilmek adına kredi desteklerinde esnekliklere gitti. 2018 yılında da benzer kredi desteklerinin verileceği tahmin ediliyor. Önceki yıldan farklı olarak bu yıl otomobil alımları için çeşitli kredi desteklerinin de gündeme geleceği belirtiliyor. Yaşanan esnekliklerin temel sebebi ise bankalar arasındaki rekabetlerin artması oldu. Her geçen gün artan banka ve şubeleri ile bankalar arasındaki kıyasıya müşteri çekme çabası vatandaşa yaradı. Gevşetmenin bireysel müşteriler için sunulacağı işletmeler için ise herhangi bir esnetmenin söz konusu olmadığı da bildirildi.

Talebi Banka Rekabetleri Arttıracak

2018 yılında konut satın alımları için kredi taleplerinde düşüş bekleniyor. Yeni taleplerin taşıt alımları için geçerli olacağı ve bunda önceki gün açıklanan ÖTV indiriminin de etkili olması bekleniyor. Normal şartların taşıt alımları için kredi alım taleplerini azalttığı ifade edilirken bankalar tarafından yapılacak kredi esnetmeleri ile bu taleplerin artacağı aktarıldı.

Benzer Haber:  Elektrikli Isıtıcı İle Isınmak Daha Masraflı!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Diyarbakır Sur İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Dikkat! 1 Haziran’dan Sonra O Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek!
3. Havalimanı İle Bilet Fiyatları Düşecek Mi?
3 Yönetmelik Değişti! Artık Ön Ödemeli Konut Satışlarında Sigorta Zorunluluğu Var!
87.000 Asansöre Kırmızı Etiket, Firmalara ise 7 Milyon TL Ceza
Gebze-Darıca Metro Hattı İçin İhale Tarihi Belirlendi!
İnşaat Sektörü Dünya Çapında Büyümesini Sürdürecek!
2018 TOKİ Malatya Darende Konutları! Son Başvuru: 30 Mart!
Dar Gelirliler için 285 TL’den Başlayan Taksitle 2018 Kars Sarıkamış Konutları!
İşte Dünya Borsasının Toplam Değeri!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ