10.000 TL Tadilat ve Dekorasyon Kredisi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok aile, evlerini yeniden dekore etmek ve tadilat işlemleri için bütçe araştırması yapmaya başlıyor. Biz de Gayrimenkul Eks editörleri olarak uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri içeren krediler arasından sizin için derleme yaptık.

Tadilat ve dekorasyon, kış aylarındaki ısınma problemi sebebiyle genellikle yaz aylarına ertelenmektedir. Bazı aileler dekorasyon planlarını erkenden yaptıkları için bütçe ayarlamalarını buna göre gerçekleştirebildikleri gibi, ani gelen dekorasyon yapma isteği ya da plansız bir taşınma gerçekleşmesinde yapılacak tadilatlar aile bütçesini sıkıntıya sokabilmektedir.

Eğer siz de yaz aylarında evinizi baştan yaratmak istiyorsanız ve bunun için uygun bir bütçeniz yoksa, hemen sizin için en uygun krediyi belirleyerek kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Ev dekorasyonu için yapacağınız harcama kalemlerini belirledikten sonra alışveriş yapacağınız yapı marketten proforma fatura talebinde bulunarak, bu proforma vasıtasıyla tüketici kredisi temin edebilirsiniz.

Dekorasyon ve tadilat alışverişinizi araştırma yaparak, uzun vadede gerçekleştirmek istiyorsanız da size göre en uygun ihtiyaç kredisini temin ederek bütçenizi hazır bir şekilde bekletebilirsiniz.

Dekorasyon İçin Kredi Veren Bankalar

Dekorasyon için kredi çekmek istiyorsanız, bu kredi için iki farklı yönteminiz bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi satın alacağınız ürün ya da hizmete dair proforma fatura talebi ile istediğiniz bir bankaya giderek tüketici kredisi başvurusunda bulunmak olacaktır. Diğer bir yöntem ise bankalardan ihtiyaç kredisi temin ederek, alışveriş ve hizmet alımınızı gerçekleştirmek olacaktır.

İki yöntem arasında faiz ve vade seçenekleri bakımından bir farklılık bulunmamakla birlikte, temel farklılık ihtiyaçlarınızın karşılanması yönündedir. Örneğin dekorasyon aşamasında kullanacağınız boya badana hizmetini bir kişiden, kartonpiyer alışverişinizi ise başka bir şirketten yapacaksanız; tüketici kredisi temin etmeniz sizi biraz zorlayacaktır. Bu yüzden bu durumlarda ihtiyaç kredisi temin etmek, en sağlıklı yöntem olacaktır.

Kredi Faiz Oranları

Dekorasyon ve tadilat işlemleriniz için başvuracağınız ihtiyaç kredileri için bankalar dönemsel kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalardan şu an da (7 Haziran 2017 itibariyle) en uygun faiz oranını içeren kampanya aylık yüzde 1,11 oranında faiz uygulaması ile Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır. Aylık yüzde 1,13 faizle kredi düzenleyen Vakıfbank’ı aylık yüzde 1,18 oranında faiz ile ICBC Turkey Bankası, aylık yüzde 1,20 ile kredi kampanyası düzenleyen Abank ve aylık yüzde 1,19 oranında faiz uygulaması ile Fibabanka takip etmektedir.

İnternet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.