Dekorasyon Aşamasında Sık Yapılan Hatalar

Dekorasyonun neredeyse her aşamasında birçok hata yapmak mümkündür. Bu hatalar arasında plansız bir dekorasyon başlangıcı, alışverişi fazla yaparak çok eşya almak, gerektiğinden çok fazla biblo gibi süs eşyasına sahip olmak gibi birçok kriter yer almaktadır.

Dekorasyonun neredeyse her aşamasında birçok hata yapmak mümkündür. Bu hatalar arasında plansız bir dekorasyon başlangıcı, alışverişi fazla yaparak çok eşya almak, gerektiğinden çok fazla biblo gibi süs eşyasına sahip olmak gibi birçok kriter yer almaktadır.

Dekorasyona gerek başlamadan önce, gerekse dekorasyonun uygulanma aşamasında yapılan bu hatalara karşı nasıl önlemler alacağınızı, dekorasyonunuzu en ekonomik ve en uygun fiyatlar ile nasıl tamamlayacağınız konusundaki tüm bilgileri araştırarak internet sitemizde yer vermeye devam edeceğiz. Şimdilik dekorasyon aşamasında yapılan sık hatalardan 5 tanesini inceleyelim.

Dekorasyona Plansız Başlamak

İnsanlığın sabırsızlığından mıdır bilinmez, birçok birey dekorasyonuna bir plan yapmadan başlar. Ev dekorasyonu yaparken işe plan yapmadan başladığınızda istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Konu hakkında önerilen dekorasyon fikirleri arasında ilk sırada işe planlı başlamak yer alıyor. Kullanacağınız eşyaları, tercih edeceğiniz aksesuarları, renkleri, eşyaların nerede duracağını önceden planlamanızda her zaman fayda var. Eğer dekorasyonunuza plansız bir şekilde başladıysanız üzülmeyin! Elinize hemen 2 adet boş kağıt alın. Birinci kağıda, sanki dekorasyona hiç başlamamışsınız gibi tüm planınızı yazın. Alınacak eşyalardan, kullanılacak materyallere, uygulama yapılacak alanlara kadar herşeyi yazın. Diğer kağıda ise bu zamana kadar yaptıklarınızı sıralı bir şekilde yazın. İki kağıt arasında karşılaştırma yaptıktan sonra ilk etapta tüm alınacak eşyalarınızı satın alarak, toplu alım indiriminden faydalanın. Sonra planınızın diğer aşamalarını uygulamaya devam edin.

2Yanlış Renk Seçimi Yapmak

Yanlış renk seçimi genellikle beğenmiş olduğunuz mobilyaya göre renk belirlemek ile gerçekleşiyor. Böyle bir durumda odanızda kullanacağınız başka objelerle renk uyumsuzluğu ortaya çıkabiliyor. Yanlış renk seçiminde yapılan bir diğer hata ise tek renk üzerinde seçimler gerçekleştirmek. Mesela mobilya sarı ise, halı perde aksesuarda sarı renk üzerinden tercih ediliyor. Bu gibi hatalara düşmemek için önerilen dekorasyon fikirleri daha önceden renk kombinasyonunuzu belirlemek ve buna göre uygulamak olacaktır. Eğer ‘herşey için çok geç, herşeyi aynı renkte aldık!’ diye üzülüyorsanız, bir önceki adımda bahsettiğimiz gibi ürünlerinizi iade etmeyi ya da mobil uygulamalar üzerinden satışa çıkartma fikrini düşünebilirsiniz. Eğer bu fikirlere sıcak bakmıyorsanız, tavsiyemiz eşyalarınızın rengi ile uyumlu ikinci ve üçüncü rengi belirleyerek bu renklerde duvar boyası, duvar kağıdı gibi uygulamalar yapmak ya da süs eşyalarınızı bu renk skalalarında tercih etmek mantıklı olacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.