Yatak Odası İçin Renk Tercihi

Ev dekorasyonu gerçekleştirilirken tercih edilen renkler ruh halini etkileyen çok önemli bir faktördür.

Yatak Odası İçin Renk Tercihi

Ev dekorasyonu gerçekleştirilirken tercih edilen renkler ruh halini etkileyen çok önemli bir faktördür.

Bu sebeple de yatak odası dekorasyonu yapılırken en doğru, en uygun renkte karar kılmak uyku kalitenizi de artıracaktır. Dekorasyon fikirleri arasında yatak odası için genellikle önerilen renkler ise yeşil ve mavi tonlardaki renklerdir. Bunun nedeni ise, yeşil doğanın rengi olması sebebiyle huzur ve şifa veren bir renk olma niteliğine sahipken, mavi rengi ise dinginleştirici, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir niteliğe sahip olmasıdır.

Yatak odası dekorasyonu için önerilen başka bir renk ise leylak rengidir. Çünkü leylak renginin de huzur verici ve stres azaltıcı bir etkisi vardır, bu sebeple de feminen stile sahip yatak odasına en çok yakışacak renk bu renktir. Leylak gibi beyaz renginin de insan üzerinde aynı etkileri vardır. Eğer ki yatak odanızın duvarını tamamen beyaza boyayacaksanız, odanıza bir hareket katmak için farklı doku ve desenler tercih etmenizde fayda var.

Beyaz Yatak Odaları   

Beyaz olarak dekore edilmiş yatak odaları, mükemmel bir tasarımın örneği olarak gösterilebilir. Ayrıca beyaz renkteki bir yatak odasına açık tonlarda ahşap desenleri eklemek, odanıza sımsıcacık bir hava katacaktır.

Öte yandan zemin ya da perdelerde cesur desenler ve canlı tonlar kullanmak, yatak odasında eklektik bir etki elde etmenizi sağlayacaktır. Yine monokrom desenler de dekorasyonunuza muhteşem bir şekilde uyum sağlayacaktır. En basitinden yatak örtüsü üzerinde bu tarz desenler tercih ederseniz etkili bir stil elde edebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.