Serin Günlerde İçinizi Isıtacak Dekorasyon Fikirleri

Yazın ardından gelen sonbahar ve kış ile beraber artık ev dekorasyonunda ufak – tefek değişiklikler yapma zamanı da gelir. Yazın sıcağında daha ferah bir ev dekorasyonu tercih edilirken, sonbaharda ise yavaş yavaş havalar soğuduğu için daha çok içimizi ısıtacak tarzda bir dekorasyon tercih edilir.

İşte bu gibi havalarda ısınmanıza yardımcı olacak dekorasyon fikirleri

  • Ev dekorasyonunuzda farklı dokudaki kumaşları tercih ederek dekoratif katmanlar oluşturabilirsiniz. Örneğin; kadife, yün ya da kürklü kumaşlar kullanarak bu katmanları elde edebilirsiniz.
  • Mumlar içinizi ısıtmaya yeter. Eğer ki evinizde bir şömine bulunmuyorsa, yaşadığınız mekanlara bir sıcaklık ya da romantik bir hava katmak için mumlar ideal olacaktır.
  • Her ne kadar perdelerin tek olup mevsime göre değişmediği söylese de aslında ev dekorasyonunda yazın başka, sonbaharda ise bambaşka perdeler tercih etmek ev dekorasyonunuza oldukça faydalı olacaktır.  Örneğin yaza uygun ince perdeler tercih ederken, kışa uygun kadife gibi kalın kumaşlı perdeler tercih edebilisiniz.
  • Kuş tüyü yorgan tercih etmeniz de sizin için oldukça faydalı olacaktır. Kuş tüyü yorgan diğer yapay yorganlara göre daha sağlıklı ve daha sıcak tutar. Böylece bu mevsimde kombinin ayarını 1 – 2 derece de olsa kısabilirsiniz.
  • Kurumuş çiçekler yine yaşadığınız mekanlarda sonbahar dekorasyonunuz için oldukça hoş ve sıcak bir hava katacaktır.
  • Soğuk havaların olmazsa olmazı kaşmir battaniyeler, bu mevsimin dekorasyonun için de vazgeçilmez parçalardandır. Koltuğunuzun kenarına attığınız bu battaniye sayesinde kendinizi ve evinizin görünümünü ısıtabilirsiniz.
  • Oturma odanızın bir duvarını başka renge, diğer duvarını ise başka bir renge boyayarak evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz renklerin dekorasyonunuza uygun olmasına ve canlılık katmasına dikkat etmelisiniz.
  • Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından olan yastıklarınızı da yine sezonun trendine uygun olarak seçebilir ve dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.