Küçük Çalışma Odanızı Genişletmek Sizin Elinizde!

Çağımızda evde çalışmak ve işlerin büyük bir kısmını evden yürüterek tüm gün boyunca özgür bir şekilde çalışabilmek hemen hemen herkesin hayalleri arasında yer alıyor. Bu aşamadaki asıl mesele, bu ortamı oluşturabilecek bir ev dekorasyonu elde etmeye kalıyor.

Kişinin iş performansını büyük oranda etkileyen unsurun çevre olması sebebiyle, evinizde küçük bir ofis oluşturmanız gerekiyor. Fakat bunun için yeteri kadar alanınız yoksa evinizde küçük bir çalışma odası oluşturmak ya da çalışma odasını genişletmek için önerilen dekorasyon fikirlerine bir göz atmanızda fayda var.

Katlanabilir Özellikte Duvar Masaları

Çalışma odası dekorasyonu için en ideal fikirlerden biri katlanabilir özellikte duvar masalarıdır. Duvara monte raflar ile beraber satılan bazı stil sahibi masalar sayesinde çalışma odası dekorasyonunda harika bir tarz yakalayabilmek mümkün oluyor. Bu eşyaların üzerine dekoratif objeler, çiçekler saksılar koyarak da dekorasyona bir bütünlük katmak size kalıyor.

[irp posts=”379″ name=”Küçük Evlere, Küçük Çalışma Odası Dekorasyonu”]

Ayrıca çalışma odasının en önemli etkeni olan aydınlatmaları da göz önünde bulundurursak, masanızın üzerinde yer alan raflara led ya da lamba koyulması en doğru hareket olacaktır. Yine alandan tasarruf edebilmek adına masanın altına sığabilecek nitelikte bir sandalye ya da ofis koltuğu koyulması, küçük evler için ideal bir fikir olarak görülüyor.

Gizli Bölmelerde Çalışma Alanları Oluşturmak

Küçük olan bir evde en etkili çalışma alanları oluşturabilmenin en önemli yolu gizli bölmeler kullanmaktır. Çalışma masanızı kapı ya da dolaplarınızın arkasına yerleştirerek oldukça kolay bir şekilde gizli bölme elde edebilirsiniz.

Yine basit bir ahşap kapı ya da dolap kapağı alarak sürgülü kapı yapabilir ve böylece çalışma masanızı bu sürgülü kapının arkasındaki gizli bölmeye yerleştirebilirsiniz. Öte yandan kolon, yarım duvar ve niş gibi etkenler, gizli bölmedeki çalışma alanı projesini hayata geçirebilmek adına oldukça kolaylık sağlıyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.