Köy Hayatını Şehir Hayatına Taşımak İçin Dekorasyon Fikirleri

Köy hayatını şehir hayatına taşımak isteyenler için birbirinden farklı dekorasyon fikirleri yer almaktadır. Bunların en başında ise çam ağacı vb. türdeki ahşaplardan yapılan dekorasyonlar gelir.

Köy Hayatını Şehir Hayatına Taşımak İçin Dekorasyon Fikirleri

Köy hayatını şehir hayatına taşımak isteyenler için birbirinden farklı dekorasyon fikirleri yer almaktadır. Bunların en başında ise çam ağacı vb. türdeki ahşaplardan yapılan dekorasyonlar gelir.

Kimileri evlerini dekore ederken boydan boya ahşap kullanmayı tercih ederken, kimileri ise yalnızca ahşap dekoratif eşyalar kullanmayı tercih eder. Bunlara ahşap aynalar, ahşap masa modelleri, ahşap TV üniteleri, ahşap dekoratif ürünler gibi birçok fikri örnek gösterebiliriz.

Ev dekorasyonu yapılacağı zaman köyde ki yaşanan hayatı şehirde de yaşayıp huzurlu bir ortam elde etmek isteyenler için genellikle duvardan duvara ahşap kaplamalar önerilir. Mesela evin bir duvarını boydan boya ahşap ile ya da kütük ile kaplayıp bunu bir de küçük bir şömine ile destekleyerek, kendinize huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca evin yalnızca bir kısmını değil dilerseniz her tarafını kaplayarak da dilediğiniz tarz ve görünüme sahip bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanın

Tüm bunların yanı sıra eğer boydan boya kaplama yapmak istemezseniz, ahşaptan küçük ya da büyük birçok dekoratif obje yaparak yine bu havayı evinizde hissedebilirsiniz. Ahşap Dekorasyon fikirleri arasında masa yapmak da son zamanların yeni trendi haline gelmiş durumda. Özellikle cam masa ya da sehpaların altında olan ahşaplar, evinize son derece hoş bir hava katacaktır.

Yine ahşaptan yapılacak o kadar çok dekoratif obje örneği bulunuyor ki, ahşap mumluk bunlardan bir diğeri olarak gösterilebilir. Özellikle evde mum kullanmayı seven fakat koyacak bir yer bulamayanlar için kolaylıkla yapılabilecek birbirinden farklı küçük ahşap mumluklar ile evinize loş ve otantik bir hava katabilirsiniz.

Yine evinizi dekore ederken ahşabın vermiş olduğu etkiyi yaşamak için, ahşap kasaları değerlendirerek salonunuza bir orta sehpa dekore edebilirsiniz. Ayrıca ahşap kasalar sayesinde evinizde birçok farklı mobilya da üretebilirsiniz. Kasalardan yapılmış bir ayakkabılık, kitaplık ya da bir televizyon ünitesi gibi.

Ahşabın etkisini mutfağınızda da hissetmek mümkün. Eğer baharat kullanmayı seviyorsanız evinizde birbirinden farklı baharat çeşitleri de eminim ki mevcuttur. Peki, mutfağınızda o baharatları koyabilecek yeterli bir alanınız var mı? Eğer mutfakta yeterli bir alana sahip değilseniz, kullanacağınız bir ahşap kutu ile mutfak duvarınızda harika görünümde bir raf elde edebilirsiniz.  Böylelikle hem mutfağınızın dekorasyonuna hem de depolama alanına katkı sağlamış olursunuz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.