Eski Evinize Dekorasyon Yapın

Yeni bir ev satın almak için yeterli bütçeniz yok ise, sizde sahip olduğunuz ya da yeni satın aldığınız eski ev için dekore ederek muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz.

Eski Evinize Dekorasyon Yapın

Yeni bir ev satın almak için yeterli bütçeniz yok ise, sizde sahip olduğunuz ya da yeni satın aldığınız eski ev için dekore ederek muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz.

Özellikle büyük şehirlerde yeni ev sahibi olmak oldukça büyük bütçeler gerektiriyor. 250 – 300 bin Türk Lirası aralığında olan yeni ev fiyatları için yeterli bütçesi olmayan dar gelirli vatandaşlar tercihlerini daha eski evlerden yana kullanıyorlar. Hal böyle olunca, eski ev satın aldıktan sonra  yapılan dekorasyonları da gündeme alarak bir fikir arşivi oluşturmak gerektiğini düşündüm.

Satın aldığınız eski bir ev içerisinde zekice düşünülmüş bir kaç adım ile birlikte oldukça cana yakın bir görünüm kazanabilirsiniz. İlk etapta, satın aldığınız ya da sahip olduğunuz eviniz için kullandığınız eşyalardan yola çıkarak bir renk arşivi oluşturmanız gerekiyor.

Eski Ev Dekororasyonunda Sıcak Renkleri Tercih Edin

Mobilyalarınız ve ev içi mevcut aksesuarlarınızı bu evinizde de kullanacaksanız, ilk etapta bir renk arşivi oluşturun. Odalarınızda kullanacağınız eşyalarınızın renkleri ile uyumlu, sıcak renklerden bir duvar rengi tercih edin. Eğer evinizin aldığı gün ışığı az ise, daha açık renkler tercih ederek ev ışığınıza da destek olabilirsiniz. Açık lila, açık mavi, açık sarı gibi renkler ile birlikte evinizde daha aydınlık bir ortam yaratabilirsiniz.

Eski Eşyalarınızı Atmayın, Yenileyin

Bir çok eski eşyanızı küçük bir vernik işleminden geçirerek yeni görünümüne kavuşturabilirsiniz. Eski merdivenler, eski tablolar, eski vazolar gibi evinizde bulunan ve artık kullanılmayacak olan eşyalarınızı bir vernik işleminden geçirerek tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bunun için bir ustadan yardım almak yerine Youtube gibi sitelerde yer alan ‘kendin yap’ ‘kendin yenile’ konseptli videolara göz atarak kendiniz gerçekleştirebilir, bu sayede önemli bir ekonomik tasarruf sağlayabilirsiniz.

Evinizin Eski Görünümüne Sadık Kalın

Evler, yapıldıkları dönemlerden izler taşırlar. Antre boyutlandırması, balkon boyutlandırması, pencere büyüklüğü gibi bir çok detay, evlerin inşa edildikleri dönemler için önemli ipuçları barındırır. Bu tarz küçük detaylar üzerinde fazla bir değişim yapmamak, evinizin sahip olduğu yaşa daha çok değer katacaktır. Evinizi ziyarete gelen ya da dışardan gören insanlar, evinizin görünümünden evinizin sahip olduğu yaşı anlayabilmeleri; evinizin satış aşamasında sahip olacağı değeri de artıracaktır.

2 Tüm Görüşler

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.