Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Birbirinden Güzel Raf Önerileri

Çocuk odaları için gerçekleştirilen raf dekorasyonları, her ailenin ve her çocuğun zevkine göre değişiklik gösteriyor.

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Birbirinden Güzel Raf Önerileri

Çocuk odaları için gerçekleştirilen raf dekorasyonları, her ailenin ve her çocuğun zevkine göre değişiklik gösteriyor.

Çocuk odası dekorasyonunun olmazsa olmazı haline gelen açık renkli dolap ve raflar büyük önem taşıyor. Ayrıca aksesuar, kitap, oyuncak ve kişisel eşyaları koyabileceğiniz raflar da çocuk odalarının dekorasyonuna ayrı bir görünüm kazandırıyor.

Açık Raflar 

Çocuk odaları için mevcut bulunan dekorasyon fikirlerinin en başında açık raflar geliyor. Açık olarak dekore edilen raflar, son zamanların yeni trendi haline gelmiş durumda. Farklı modellerle karşımıza çıkan açık raflar, hem renk hem de model bakımından mobilyalar ile tam bir uyum sağlıyor. Çocuk odasında bulunan bütün dekor eşyalarının ve kişisel eşyaların sergilenmiş olduğu bu raflar, görsellik bakımından da bir hayli dikkat ekiyor.

 

Çocuk odalarında yer verilen rafların en güzel yanlarından biri, fazladan depolama alanı sağlamasıdır. Güvenli ve geniş olarak tercih edilen bu raflar, oyuncaklardan kitaplara ve dekoratif malzemeleri muhafaza etmek açısından da ideal bir tercihtir. Öte yandan geniş rafların içerisine yerleştireceğiniz hasır sepet ya da kumaşlar da çocuk odasında yer tasarrufu bakımından büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra ev dekorasyonunda da sıklıkla tercih edilen iki katı kare olan raflar daha çok odadaki sepet ve kitapları yerleştirebilmek için kullanılırken, duvara sabitlenmiş ince raflar ise dekoratif eşyaları sergilemek için tercih ediliyor. Alt raflar çocuğunuz için daha güvenli olması ile avantaj sağlarken üst raflar ise odanın genel dekorasyonunda kullanılıyor.

Ayrıca kullanacağınız rafların beyaz ya da ahşap desen ve tonlarda olması da çocuk odası dekorasyonuna farklı bir hava katacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.