GayrimenkulEks

Varlık Fonu’ndan Kefilsiz Kredi Olanağı Sunulacak!

Varlık Fonu’ndan Kefilsiz Kredi Olanağı Sunulacak!

Türkiye Varlık Fonu Başkan Vekili olan Himmet Karadağ konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu.

Yapmış olduğu bu açıklamasında Karadağ, fon kapsamında yer alan varlıklara yönelik geniş bir çalışma yürütüldüğünü ifade etti. Atıl arsaların ve uzun vadeli olan alacakların nakde dönüştürüleceğini de belirten Himmet Karadağ, fon tarafından yatırımcılara faizsiz kredi verileceğini de açıkladı.

Türkiye’nin ekonomik büyümesine yıllık bazda yüzde 1,5 oranda katkı sağlayacağı düşünülen Türkiye Varlık Fonu, Dünyanın en önemli varlık yönetim şirketleri ve fonları tarafından bir hayli ilgi görmeye başladı. Türkiye Varlık Fonu’nun dinamik portföy yönetimi gerçekleştirebilmesi için bünyesinde mevcut bulunan varlıklara yönelik geniş bir çalışma yürütülürken, uzun vadeli olan alacakların ve atıl arsaların nakde dönüştürülmesi sağlanacak. Fona devri gerçekleştirilen varlıklara göre, yurtdışından sağlanacak olan finansman desteğinin büyüklüğü belirlenecek. Varlık Fonu tarafından, ülkenin önemli yatırımlarına yüzde sıfıra kadar inmiş olan kredi desteği sağlanacak.

50 Milyar Dolarlık Büyüme!

Neredeyse 50 milyar dolarlık bir büyüme kaydeden Türkiye Varlık Fonu, meclis gündemindeki konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında fonda herhangi bir mucize olmadığını ifade ederek, gün geçtikçe daha çok yol alınacağına vurgu yaptı. Bazı haber kanalları tarafından yapılan haberlere göre, fon tarafında kredi kullanıldığı, bir takım bakanlık ve genel müdürlükler topraklarının da ipotek edildiğine ilişkin bir takım sorulara cevap veren Karadağ, Varlık Fonu’nun hayata geçirildiği günden bu güne dek hiçbir kredinin kullanılmadığı açıklamalarında bulundu.

Ayrıca açıklamalarında önümüzdeki 6 aylık süre zarfı içerisinde oldukça yoğun bir çalışma gerçekleştirileceğini ifade eden Türkiye Varlık Fonu Başkan Vekili Himmet Karadağ, fonun büyümesinde hedefin 200 milyar dolar olduğunu da açıkladı.

Benzer:  Sıfır Faizli Konut Kredisi Geri Geliyor!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ