Emlak Türkler Gözlerini ABD Konutlarına Çevirdi

Türkler Gözlerini ABD Konutlarına Çevirdi
T

Konut sektörünün son zamanlarda hareketli günler geçirmesi, döviz piyasasındaki iniş ve çıkışlar nedeniyle Türkler gözlerini yurt dışı konutlarına çevirdi.

Yeni Trend: ABD Konutları

ABD, yurt dışından ev satın almak isteyip, yeni hayata adım atmak isteyenler ya da yatırım için ev almak isteyenlerin tercihleri arasında oluyor. ABD’deki evlerin çok fazla ilgi görmesinin başlıca nedenleri arasında ise oradaki evlerin İstanbul’dakilere kıyasla çok daha ucuz olup, kira getirilerinin de İstanbul’daki evlere göre çok daha fazla olması.

İsteamerika.com kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, ABD’nin Florida eyaletinde satışa çıkan evler hakkında açıklamalarda bulundu. O eyaletteki konutların senelik bazda üzerinden dolar cinsinden yüzde 20 oranında net getiri sağlandığını söyleyen Yurtoğlu, ABD’deki emlak piyasasının devamlı olarak yükseldiğini, Türkiye’deki konutlarla kıyaslama yapıldığı zaman ABD’deki konutların getirilerinin 2 ya da 3 kat daha fazla olduğunu söyledi. Edindikleri deneyimlerle kafalarda oluşan tüm soru işaretlerini yok ettiklerini söyleyen Yurtoğlu, en çok karşı karşıya kaldıkları sorunun satın alınan evlerin takiplerinin nasıl yapılacağı olduğunu söyledi. Kira gelirlerini garantileyen yönetim şirketlerinin olduğunu söyleyen Yurtoğlu, kiracıların kiralarını ödememeleri halinde 3 gün içerisinde ödeme ihtarı verildiğini, eğer halen daha ödeme yapılmazsa 4. Gün içerisinde evlerin boşaltılması kararı verildiğini söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve + 19 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,506BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,421TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,849TakipçilerTakip Et