GayrimenkulEks

Otomotiv Sektörü Tarihin En Büyük Rekoruna Koşuyor!

Otomotiv Sektörü Tarihin En Büyük Rekoruna Koşuyor!

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Sabuncu açıklamada bulunarak, bu yıl için hedeflenmiş olan ihracat rakamına yılın sonuna kadar ulaşılmış olacağını ve hatta hedefin üzerine çıkılabileceğini ifade etti. Böylelikle otomotiv sektöründe tarihin en büyük ihracat rekoru kırılacağını da açıklamalarına ekledi.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı olan Orhan Sabuncu konu ile alakalı olarak basın mensuplarına bir takım açıklamalarda bulundu. Sabuncu yapmış olduğu açıklamasında, geçtiğimiz yılın Ocak ve Eylül arasındaki dönemde 17 milyar 76 milyon 789 bin dolar olarak gerçekleşen otomotiv dış satımının 2017’nin yine aynı aylarında yaklaşık olarak yüzde 22 oranında bir artış yakalayarak 20 milyar 772 milyon 791 bin doları bulduğunu anlattı.

İlk 3 Çeyrekte Başarı

Yine 2017 yılının geride kalan 3 çeyreklik zaman diliminin, sektör ihracatı bakımından bir hayli başarılı geçmiş olduğunu da belirten Orhan Sabuncu, bu durumun dış satım rakamlarına yansımış olduğunun da altını çizdi.

Sektörün şuan ki dönemde gerçekleştirmiş olduğu performansından da bahseden Sabuncu, Ocak ve Eylül döneminde sektör endüstrisi aylık olarak ortalama 2,3 milyar dolar civarında dış satım rakamı ve yaklaşık olarak yüzde 22’lik bir artış oranı elde ettiğini ifade etti.

Öte yandan Sabuncu, sektör endüstrisinin 3. Ayda elde etmiş olduğu 2,7 milyar dolarlık rakamıyla aylık bazdaki en büyük rekora imza attığını, 5 ve 6. Aylarda ise 2,5 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirildiğini de belirtti. 8. Ay haricindeki diğer tüm aylarda da 2,5 milyar dolardan fazla ihracat gerçekleştirildiğini de açıklamalarına ekleyen OİB Yönetim Kurulu Başkanı, söz konusu olan ayda ise 1,8 milyar dolarlık bir dış satım gerçekleştirilerek tüm tarihin en büyük 8. Ay rekoru elde edildiğini dile getirdi.

2008 yılında tüm tarihin en büyük dış ticaret rekorunu gerçekleştirmiş olan sektör, bu yıl, bugüne dek elde edilmemiş olan en yüksek rekorunu kırmayı planlıyor.

Benzer:  Bir Günde 560 Araç İhracatı!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ