Kendileri İçin Bir Çözüm Bekleyen Birçok Konutzede Bulunuyor

FETÖ araştırmalarının konut sektörüne kadar uzanması, dolandırıcılıkla suçlanmalar ya da iflas etmeler gibi birçok sebepten dolayı halk mağdur oldu.

Türkiye genelinde son dönemlerde milyonlarca konutzede kendileri için bir çözüm yolu bulunmasını bekliyor. FETÖ araştırmalarının konut sektörüne kadar uzanması, dolandırıcılıkla suçlanmalar ya da iflas etmeler gibi birçok sebepten dolayı halk mağdur oldu.

Uluhan Grup, Fİ Yapı, Bulut İnşaat, Makrom Yapı, Ukra İnşaat gibi firmalar başlamış oldukları konut projelerini bitiremezken, bu firmaların projelerine yatırım yapmış olanlar ise bu şirketler için açmış oldukları davalarda bir an önce sona gelinmeyi bekliyor.

Konutzedeler biri olan Kemal Kardeş konu ile ve mağduriyeti ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. 29 yıl boyunda dağlarda taşlarda öğretmenlik yaparak ailesi ile beraber tüm hayatı boyunca yapmış olduğu tüm birikimi bu yatırım için ortaya koyduklarını, hem kendisi için hem de oğlu için bu birikim ile 2011 yılında Esenyurt’ta ev almış olduğunu, fakat halen daha evini beklediğini dile getirdi. Bu sıkıntılar yüzünden kalp ve kronik bağırsak hastalığına yakalandığını da ifade eden Kemal Kardeş, yetkililerin artık Esenyurt’tan çıkan sessiz çığlığı duymalarını istediğini belirtti.

Esenyurt’ta 10 binden Fazla Mağdur!

Konu ile alakalı yapılan araştırmalara neticesinde, İstanbul’un yalnızca Esenyurt Bölgesi’nde 10 binden fazla mağdur olduğu, Ukra City İnşaat Firması tarafından 2012 yılında ev teslimi yapması vaadiyle satış gerçekleştirilen 800’e yakın konutzedenin olduğu bilgilerine ulaşıldı.

Başka bir mağdur olan Zafer Yılmaz ise açıklamalarında, Ukra İnşaat tarafından halen daha kendilerinden ekstra bir ödeme istendiğini, tapuyu verildiği takdirde ödeme yapacaklarını söylediklerini fakat bu anlaşmayı da kabul etmediklerini dile getirdi. Bu gelişmelerin ardından ise Özyurtlar İnşaat’ın Ukra İnşaat’ın yarım bıraktığı inşaatı tamamlamak üzere meseleye el attığını, fakat konu ile alakalı mağdurlar adına görüşmeye gittiklerinde kendilerini muhatap kabul etmediklerini de ifade etti.

Özyurtlar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Tamer Özyurt ise bu iddialara cevap olarak, Hukuken Ukra İnşaat ile anlaşmak zorunda olduklarını, bu firma tarafından daha önce satılan konutların kendilerinde olduğunu ve bu konutların sahiplerine teslim edileceğini açıkladı. Bu projenin kurtarıldığını da açıklamalarına ekledi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.