GayrimenkulEks

Kasım Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı! Memurların Zam Oranı Belli Oldu!

TÜİK tarafından son dakika açıklanan bu veriler göre Kasım ayında TÜFE yüzde 1,49 oranında, Yİ – ÜFE yüzde 2,02 oranında artış gösterdi.

Kasım Ayı Enflasyon Rakamları Açıklandı! Memurların Zam Oranı Belli Oldu!

TÜİK tarafından son dakika açıklanan bu veriler göre Kasım ayında TÜFE yüzde 1,49 oranında, Yİ – ÜFE yüzde 2,02 oranında artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında ise yüzde 12,98 olarak gerçekleşirken, yurt içi üretici fiyatları ise yüzde 17,30 olarak gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Kasım ayı enflasyon rakamları verilerine göre, Tüketici Fiyat Endeksinde (TÜFE) Ekim ayına kıyasla yüzde 1,49 oranında, 2016 yılının son ayına kıyasla yüzde 11,16 oranında, 2016 yılının aynı ayına kıyasla yüzde 12,98 ve son bir yıllık ortalamaya kıyasla da yüzde 10,87 oranında artış görüldü.

Yine açıklanan verilerde Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi’nde (Yİ – ÜFE) yüzde 2,02 oranında artış yaşanırken, yıllık bazda enflasyon tüketici fiyatları yüzde 12,98, yurt içi üretici fiyatlarında ise yüzde 17,30 olduğu belirlendi.

2017 Kasım ayı verilerine göre, ana harcama grupları ile endekste yer alan gruplardan en çok artış yaşanan grup yüzde 3,77 oranı ile giyim ve ayakkabı grubu oldu. Bunun yanı sıra gıda ve alkolsüz içeceklerde yüzde 2,11 oranında, ulaştırma gurubunda yüzde 2,01 oranında, çeşitli mal ve hizmetler grubunda yüzde 1,84 oranında ve son olarak konut grubunda ise yüzde 1,25 oranında artış görüldü.

Enflasyon Rakamlarının Açıklanmasıyla Memurların Zam Oranı Ne Oldu?

Memurların zam oranları açıklanan bu enflasyon rakamlarının ardından belli oldu. Yüzde 4 oranında zam uygulanacak olan memurlara artı olarak yüzde 0,49 oranında da enflasyon zammı uygulanacak.

İkinci beş aylık dönemde enflasyon yüzde 4,94 olarak gerçekleşti. Eğer ki 2017 sonu itibari ile enflasyon oranları yüzde 4’ün üzerine çıkarsa, memurlar çıkan orandan da zam olacak. Şuan itibari ile memurların enflasyon zammı oranı 0,94 olarak gerçekleşmiş durumda.

Memurlar bu yılın ilk 6 aylık döneminde yüzde 3 oranında zam ile beraber yüzde 1,76 oranında enflasyon zammı almıştı. Yapılan toplu sözleşmeye göre ise bu yıl memurlar için yapılması tahmin edilen zam oranı yüzde 3+4’tür.

Benzer:  Borsa Yeni Yılın Yeni Gününe Yükselişle Giriş Yaptı!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ