GayrimenkulEks

Emeklilere Çifte Bayram! 2.000 TL İkramiye, 4.000 TL Avans!

Emeklilere Çifte Bayram! 2.000 TL İkramiye, 4.000 TL Avans!

Yaklaşık 1 milyon 900 bin memur emeklisi ile birlikte 3 milyon 200 bin kamu görevlileri için toplu sözleşme süreçleri başladı. Komisyon geçen hafta ilk toplantısını yaptı. İkinci toplantı tarihi ise 11 Ağustos olarak belirlendi. Hükümetin teklifi ise 14 Ağustos Pazartesi günü sunulacak.

Memur sendikaları Kurban Bayramı’nda ikramiye vermek için çalışmalarda bulunuyor. Diğer yandan ise Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilik başvurusunda bulunmuş ve aylıklarını almak için bekleyen vatandaşlar için avans çalışmaları yürüyor.

Geçen hafta yapılan toplantıda pek çok şey konuşuldu. Senelik bazda yüzde 20 oranında zam yapılmasından refah payına, vatandaşların taban maaş fiyatlarında zamlarına kadar bir çok unsur gündeme geldi. 11 Ağustos günü yapılacak 2. toplantıda konuşulan ve söz konusu olan teklifler tüm detayları ile birlikte tekrardan incelenecek. Bu sene gerçekleştirilen toplantılarda önceki dönemlerde öneride bulunulan ancak üzerinde hiç durulmamış konu dar mevcut. Bu onu dini bayramlarda vatandaşlara ikramiye verilmedi.

Kamu görevlilere ile memur emeklisi olan vatandaşlar için Memur-Sen Ramazan ve Kurban bayramlarında 1915 Türk Lirası tutarında ikramiye verilmesi için teklif sundu. Ancak önceki dönemlerde olduğu gibi Konfederasyonlar bu dönemde de bu konu için taviz verme yanlısı değiller. Diğer bir yandan ise sunulan bu ikramiye teklifi Bağ-Kur ve SSK emeklileri için de umut oldu. Bir önce yapılan toplu görüşmede öneride bulunulan promosyon ödemleri yapılmış ve diğer emekli vatandaşlar da bu durumdan faydalanmıştı.

4.212 TL Avans!

Emekli olmayı bekleyen vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan bir olanak daha geliyor. Prim gün sayılarını doldurmuş ve emekli olmayı bekleyen fakat aylıklarının ödemeleri gerçekleşince maddi sıkıntıların yaşanmaması için SGK avans ödemesi yapacak. Yapılan avans ödemeleri ise 4.212 Türk Lirası tutarında olacak.

Maaşın 3 Katı Kadar Avans!

Diğer bir yanda da uygulanacak avans sisteminin diğer emekli vatandaşlar için geçerli olması düşünülüyor. Eğer avans sistemi gerçekleşirse emekli vatandaşlar aylıklarının 3 katı kadar avans alabilecekler. Avansların geri ödeme planları ise uzun vadelerde sağlanacak. İsteyen bireyler 12 ayda, isteyenler ise 24 ya da 36 ayda ödemelerini gerçekleştirebilecek. Ancak avans alabilmek için 2 koşul bulunuyor.

Benzer:  Emeklilere 7.500 TL İkramiye! Son Başvuru 27 Ocak 2018!

Avans Alabilmenin Şartları Neler?

İstenilen birinci şart emekli maaşlarının 90 gün içinde bağlanmamış olması.

Diğer şart ise emekli olacak bireylerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na yazılı başvuruda bulunması gerekmektedir.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ