GayrimenkulEks

Döviz Kuru Beklentisi Düştü! TÜFE Değişmedi!

Döviz Kuru Beklentisi Düştü! TÜFE Değişmedi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 65 katılımcı ile bir araya gelerek 2017 yılı Ağustos ayı Beklenti Anketini yayınladı.

Yayınlanan anketin verilerine göre yıl sonu büyüme beklentisi yüzde 4,1’lik seviyeden yüzde 4,4’e çıktı. Açıklanan verilerde döviz kuru beklentisi düştü.

TÜFE Değişmedi!

Ağustos ve Eylül aylarının TÜFE beklentisi bir önceki anketle aynı kalarak değişim göstermedi. Ağustos TÜFE beklentisi yüzde 0,21, Eylül TÜFE beklentisi yüzde 0,57 oldu. Ekim TÜFE beklentisi ise yüzde 1,17 olarak kayıtlara geçti.

Cari Yıl Sonu TÜFE beklentisi yüzde 9,49 oranında yüzde 9,46’ye düştü. 1 yıl sonraki TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 8,41 seviyesindeyken, bu ayki anket verilerine göre yüzde 8,37 oldu ve azalma meydana geldi.

2 yıl sonraki TÜFE beklentisi Ağustos ayı için yüzde 7,93 seviyesi, Eylül ayı için yüzde 7,92 seviyesi olarak gerçekleşti.

Yıl Sonu Döviz Kuru Beklentisi Düştü!

Yıl sonu döviz kuru beklentisine bakıldığı zaman bir önceki ankette yüzde 3,7492 seviyesinde olan dolar/TL parametresi bu anket döneminde yüzde 3,7199’a düştü.

Cari İşlemler Beklentisi Düştü!

Bir önceki beklenti anketinde cari işlemler açığı beklentisi 36,3 milyar dolar değerindeydi. Bu anket dönemindeki cari işlemler beklentisi 36,7’ye yükseldi. 2018 yılı Ağustos ve Eylül için cari işlemler beklentileri ise sırası ile 38,5 milyar dolar ve 38,6 milyar dolar değerinde gerçekleşti.

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla Arttı!

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) büyüme beklentisinde de artış söz konusu. Bir önceki anket döneminde yüzde 4,1 seviyesinde bulunan GSYH bu anket döneminde yüzde 4,4 seviyesinde.

Borsa İstanbul Repo ve Ters-Repo Pazarı’na bakıldığında ise burada oluşan ay sonu gecelik faiz oranı beklentisi yüzde 11,97 olarak gerçekleşti. Bir önceki anket döneminde bu oranı yüzde 11,95 seviyesindeydi.

Benzer:  Takasbank TapuTakas Uygulaması
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ