GayrimenkulEks

Bakan’dan Açıklama! Kurban Bayramı Tatil Olmayacak mı?

Bakan’dan Açıklama! Kurban Bayramı Tatil Olmayacak mı?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Kurban Bayramı tatili ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Nihat Zeybekçi, Türkiye’nin üretim yapmaya ihtiyacının olduğunu, bu nedenle Kurban Bayramı tatil yapılmasına sıcak bakmadığını ancak alınacak her türlü karara da saygı duyacağını ifade etti.

Zeybekçi: Kurban Bayramı Tatili Olması Taraftarı Değilim

Türkiye’deki milyonlarca çalışanın günlerdir merak ettiği ” Kurban Bayramı tatil olacak mı? ” sorusuna Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’den yorum geldi. Ülkemizin tatil yapmak yerine üretim yapması gerektiğini, ekonominin kalkınması, güçlenmesi için daha çok çalışmamız gerektiğini, kendi düşüncelerinin bu yönde olduğunu ifade eden Bakan Zeybekçi, alınan her karara da saygı duyacağını belirtti. Yaptığı bu açıklamalardan sonra Zeybekçi, Kurban Bayramı tatilinin 6 ya da 10 olmasına sıcak bakmadığını belirtti.

Vatandaşlar Israrcı!

Yaz kış demeden çalışan, bayramda uzun tatil yapmak, tatillerini ailelerinin yanında geçirmek isteyen vatandaşlar, özellikle de turizm sektöründe istihdam eden pek çok vatandaş Kurban Bayramı uzayacak mı sorusunun cevabını bekliyor. Vatandaşlar tatilin uzaması için ısrarcı davranırken, tatilin ne kadar süreceği konusunda henüz net bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili son kararların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Bakan Zeybekçi’nin tatil ile ilgili açıklaması ise akıllarda tatil olmayacak mı sorusunu bıraktı.

Zeybekçi: Finans Kaynakları Ulaşılabilir, Yatırımların Sürdürülebilir Olmalı!

Türkiye ekonomisi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekçi, ülkemizin hedeflemiş olduğu ekonomik büyüme için finans kaynaklarımızın çeşitli olması gerektiğini söyledi. Finans kaynaklarının ulaşılabilir olması gerektiğini yönünde açıklamada bulunan Zeybekçi, yurt içinde meydana gelen yatırımlarda artışların yaşanması ve sürdürülebilir olması için finans kaynaklarının aynı zaman ucuz olması gerektiğini yönünde düşüncesini aktardı.

Bankalar İnisiyatif Göstermeli

Türkiye’de bankacılık  sektöründe faaliyet gösteren bankalar hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Zeybekçi, bankaların kar marjlarının çok fazla olduğunu, bankaların bu konuda bir takım fedakarlıklar yapmaları gerektiğini, böylelikle finans maliyetlerinde azalma olabileceğini belirtti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.