Yeni Yılda Çılgın Projelere İmza Atılacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan tarafından yapılan açıklamada, 2018 yılı içerisinde dünyanın en büyük projesi olan İstanbul 3. Havalimanı’nın ilk etabının hizmete sokulacağı, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile beraber Kanal İstanbul Projesi için de ihaleye çıkılacağı ifade edildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, yeni […]

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan tarafından yapılan açıklamada, 2018 yılı içerisinde dünyanın en büyük projesi olan İstanbul 3. Havalimanı’nın ilk etabının hizmete sokulacağı, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile beraber Kanal İstanbul Projesi için de ihaleye çıkılacağı ifade edildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, yeni yılın ulaştırma alanında çılgın projelerin yılı olacağını belirtti. Dünyanın bir numaralı mega projesi olan İstanbul 3. Havalimanı Projesi’nin bu yılda hizmete açılacağını ifade eden Bakan Ahmet Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile beraber Kanal İstanbul Projesi için yine bu yıl ihaleye çıkılacağını aktardı.

Kanal İstanbul İçin İhale Yapılacak

Söz konusu olan bu açıklamalarını basın mensuplarına gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi ile alakalı olarak belirlenen proje alanı üzerinde ayrıntılı bir modelleme ve saha etüdü çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve bunun neticesinde de projenin son şeklini almış olacağını ifade etti. Yap – İşlet – Devret gibi çeşitli finans yöntemleri hakkında da araştırma yapıldığını dile getiren Bakan Arslan, bu yılın ilk 4 aylık süre zarfı içerisinde mühendislik, ilk 6 aylık süre zarfı içerisinde ise finans modelleri de içinde olmak üzere tüm çalışmaların nihayete erdirilerek ihaleye çıkılmış olacağını da açıkladı.

205 Milyon Yolcu Taşınacak

Öte yandan açıklamalarında, demiryolu alanında hizmet sağlayan işletmelerin çoğalacağına da dikkat çeken Bakan Arslan, Modern İpek Yolu olarak nitelendirilen Bakü – Tiflis – Kars Demiryolu Hattı’nda gerçekleştirilen yük taşımacılığının yanı sıra yolcu taşımacılığına da başlanacağını, bunun ile beraber söz konusu olan bu hatta taşınan yük miktarını da yükselteceklerini aktardı. Ayrıca Türkiye’de şuanda hizmet veren 55 adet havalimanı olduğunu, bu havalimanları sayesinde Türkiye’nin havayolu taşımacılığında dünya sıralamasında ilk 8’de Avrupa’da ise ilk 3’te yer aldığını ifade eden Bakan Arslan, bu yıl içerisinde hedeflenenin ise 205 milyon yolcuyu taşımak olduğunu, bu hedefe ulaşabilmek adına İstanbul 3. Havalimanı ve Rize – Artvin Havalimanı çalışmalarına hızla devam edileceğini ifade etti. Bunun ile beraber yıl içerisinde Karaman, Yozgat, Bayburt – Gümüşhane ve Tokat için de havalimanı inşaatlarına başlanacağını da açıklamalarına ekledi.

İlgili:  Tapu Harcı Cezası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.