GayrimenkulEks

Yeni Çatı Modeli! Teknolojik Kiremitlerin Üretimine Başlandı!

Tesla, kiremitlere de el attı. Binaların elektrik ihtiyaçlarını güneş enerjisi ile karşılayacak yeni bir sistem için çalışmalara başladı.

Yeni Çatı Modeli! Teknolojik Kiremitlerin Üretimine Başlandı!

Tesla, kiremitlere de el attı. Binaların elektrik ihtiyaçlarını güneş enerjisi ile karşılayacak yeni bir sistem için çalışmalara başladı.

Solar City satın alınmasını artık tamamlayan Tesla, New York’ta bulunan fabrikasında yeni çalışmalara başladı. Bu çalışmalar ile birlikte güneş enerjisini depo edebilecek kiremitler olacak. Reuters ise Tesla’nın yeni çalışmaları kapsamında kiremitler için depozite ödemesi yapanların evlerinde araştırma ve inceleme çalışmalarına başladı. Araştırmalar sonucunda da Reuters kiremitlerin montaj aşamasına hazırlanacak.

Tesla’dan Binalar için Yeni Proje!

Tesla’nın çalışmalarına başladığı proje ile artık evlerin çatılarında yer alan kiremitler ile evlerin elektrik ihtiyaçları karşılanabilecek. Elektrik ihtiyacı güneş enerjisi yardımı ile yapılacak.

1.000 Dolar Depozite

Güneş enerjisini depo ederek evlerin elektrik ihtiyaçlarını karşılayan teknolojik kiremitler için ise 2017 yılının mayıs döneminde ön siparişler alınmaya başlamıştı. Ancak Tesla şuanda sadece ABD sınırları içinde bulunan evlerden ön siparişler aldığını açıkladı. Alınan siparişlerden ise 1.000 dolar değerinde depozite alındığı açıklandı.

Montajlar Başlayacak

Güneş enerjili kiremitlerin 2017’nin yaz döneminde ilk evler için uygulanması planlanıyordu. Fakat bu uygulama çeşitli sebeplerden dolayı sürekli olarak ertelenmek zorunda kaldı. Açıklanan haberlere göre ise montaj aşamaları ise önümüzde aylarda başlayacak.

Tesla’nın yaptığı açıklamalara göre, bir evin çatısını standart bir kiremit yerine güneş enerjili teknolojik kiremitlerde donatmak çok daha az maliyetli olacak. Bunların yanı sıra bu kiremitlere bakıldığında diğer standart çatılı evlerinden farkının olmadığı da ortada. Yine yapılan açıklamalara göre, bir çatının yüzde 70’lik alanına rahat bir şekilde bu kiremitlerin konabilineceği söylendi.

Benzer Haber:  Elon Musk’dan İstanbul İçin Yeni Proje! İşte Projenin Ayrıntıları!
ETİKETLER:
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Kartal, Royal Garden ile Hayat Buluyor!
Remax Premium, Çok Sayıda Gayrimenkul Danışmanı Alımları Gerçekleştirecek!
Avrupalıların Yerini Ortadoğulu Emlak Yatırımcıları Aldı!
O Dev Firmanın Bulgaristan’da Açılan Mağazasına Yoğun İlgi!
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ