Emlak Yabancı Yatırımcılar 1 Milyon Dolar Gayrimenkul Satın Alarak T.C. Vatandaşı Olabilir!

Yabancı Yatırımcılar 1 Milyon Dolar Gayrimenkul Satın Alarak T.C. Vatandaşı Olabilir!

Geçtiğimiz günlerde Dubai'de dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından biri yapılmıştı. Bu fuara bir çok Türk firmaları da katılım göstermişti. Dünyanın pek çok yerindeki inşaat, mimarlık, tasarım firmalarının katılım gösterdiği fuarda 5 Türk Firmanın projesi ise finale kalmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Dubai’de dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından biri yapılmıştı. Bu fuara bir çok Türk firmaları da katılım göstermişti. Dünyanın pek çok yerindeki inşaat, mimarlık, tasarım firmalarının katılım gösterdiği fuarda 5 Türk Firmanın projesi ise finale kalmıştı.

Dubai’de yapılan Citycape fuarında yabancı ülke vatandaşlarına Türk vatandaşlığının verilmesi kapsamında konuşmalar gündeme geldi. Yabancı ülke vatandaşlarının en az 1 milyon dolar değerindeki tutarda gayrimenkul satın almaları koşulu ile Türkiye Cumhuriyet vatandaşlığı verilmesi duyurulmuştu. Ancak şuan gündem olan konu ise söz konusu 1 milyon dolar değerinde daha az seviyelere çekilmesi.

Yabancıların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olması için Rakamın Düşmesine İlişkin Çalışmalar Başladı

Dubai’de gerçekleşen uluslararası gayrimenkul fuarı yani Cityscape fuarında yabancı ülke vatandaşlarına Türk vatandaşlığının verilmesi gündeme geldi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için ise 1 şart sunuluyor. Bu şart yabancıların Türkiye’den 1 milyon dolar değerinki bir tutarda gayrimenkul satın alması. Bu tutarın daha az seviyelere inmesi hakkında başlanan yorumlar sonrasında bu kapsamda da çalışmalar başlamış durumda.

1 Milyon Dolar Yarı Yarıya Düşmeli

Resmi gazetelerde yazılan haberlere göre, dünyanın her yerindeki yatırımcıların çok fazla ilgi gösterdiği Dubai’deki uluslararası gayrimenkul fuarına çok sayıda katılımcı sağlandı. Şuan gündem de olan yabancıların Türk Vatandaşı olma konusu ve bunun için aranan şartlar hakkında gayrimenkul sektörü temsilcileri yorumlarda bulundu. Temsilciler, önceki yaptıkları açıklamalarda 1 milyon doların düşürülmesi için talepte bulunduklarını belirttiklerini söylediler. 1 milyon dolarlık tutarın çok fazla bir meblağ olduğunu ifade eden temsilciler, bu rakamın yarı yarıya düşmesi gerektiğini, 500 bin dolara inmesinin daha iyi olacağını, böylelikle Türkiye’ye yapılan yatırımların çoğalacağını söylediler.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

six + 7 =

5,362BeğenenlerBeğen
8,821TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,698TakipçilerTakip Et