GayrimenkulEks

Uzaktaki Bir Gayrimenkule Yatırım Yapmanın Avantajları ve Dezavantajları

Uzaktaki Bir Gayrimenkule Yatırım Yapmanın Avantajları ve Dezavantajları

Geçtiğimiz birkaç yıl öncesinde gayrimenkul üzerine yatırım gerekleştirmek yatırımcılarına endişe verebiliyordu. Sahip olunan tüm sermaye ile bir anlaşma sağlandığı zaman bu durum başlarda heyecan vermek yerine endişe sağlıyordu.

Yatırım yapılan gayrimenkulün bulunduğu muhit, uygun bir kiracı bulmak, mülkün yönetilebilmesi gibi durumlar yatırımcıyı bir hayli strese sokan durumlar arasında yer alıyordu.

Fakat her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de son birkaç yıl içerisinde bir dönüm noktası yaşandı. Söz konusu bu dönüm noktasının yaşanmasını sağlayan en önemli faktör ise teknoloji oldu. Teknolojinin gayrimenkul sektörüne adım atması ile beraber yatırımcılar nerelere ne ölçüde yatırım yapacağı hakkında radikal kararlar verebilmeye başladı.

Sektörde Yaşanan İlk Teknoloji Dalgası

Teknolojinin sektöre girmesi ile beraber artık yalnızca yaşadığını bölgede değil tüm dünya üzerinde gayrimenkul alım satımı gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra dünya çapında müşteri bulabildiğiniz için oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahip olabiliyorsunuz.   

Bu durumu bir örnek ile açıklayacak olursak Standart & Poor’s tarafından 2015’de müstakil kiralıklar için verilen puan artırılmış ve durum sebebiyle elde edilen kazanç müstakil kiralıklar, kuvvetli bir servet elde etmek için bir vasıta olmuştur. Bu durumda teknolojinin etkisi ise; bu sektördeki ilk gelişim dalgası uzaktan yatırım sistemi ile görüşmüş olmasıdır. İnternet ortamında projeler için finansman desteği sağlayan bir çeşit fonlama uygulaması yapılmış ve bu uygulama sayesinde dünya üzerinde birçok finansman birçok müstakil ev için yatırımlara destek olmuştur.

Benzer Haber:  Gayrimenkul Değerleme Firması Nasıl Seçilmelidir?

Bu Sistemin Dezavantajları Nelerdir?

Bu sistemde bir yatırımcı olarak gayrimenkulün yalnızca bir kısmı için yatırım yapabilirsiniz. Böylelikle başkaları ile ortak olarak mülk sahibi olmuş olursunuz. Bu durum ise, sizin gayrimenkul üzerinde sınırlı hak sahibi olmanıza sebep olabilir.

Bunun yanı sıra sistem tarafından zamanla elde edilen farklı modeller, yatırımcılar üzerinde bir karışıklık oluşturabiliyor.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ