GayrimenkulEks

Ulaşım Rahatlığı Konut Fiyatlarını Yükseltiyor

Ulaşım Rahatlığı Konut Fiyatlarını Yükseltiyor

İstanbul’da birçok bölgede konut fiyatları, ulaşım kolaylığı sebebiyle metrekare bazında 10 bin Türk Lirası’na kadar yükseldi.

İstanbul’un bazı semtlerinde, konutların metrekare fiyatları ulaşım alanlarına kolay erişim sebebiyle 10 bin Türk Lirası’nın üzerine kadar çıktı. İstanbul’da en değerli ulaşım durakları arasında ise Hisarüstü, Zincirlikuyu ve Levent yer alıyor.

İstanbul genelinde yapılan araştırmada, metro, tramvay ya da metrobüs hatlarına yakın olan konutların fiyatlarında, ulaşım hatlarına olan bu yakınlık resmen doping etkisi yaparak fiyatları uçurdu. Emlak araştırma şirketi olan Reidin’in yaptığı araştırmada 12 farklı hat üzerinde yer alan toplam 140 durağın çevresindeki konutların hem satış, hem de kira için metrekare bazlarındaki fiyatları baz alındı.

Yapılan bu araştırmada, duraklara yakın olan konutların metrekare fiyatları bölge bölge 10 bin Türk Lirası’nın üzerine kadar çıktı. En pahalı olan duraklar ise Hisarüstü, Zincirlikuyu ve Levent durakları olarak belirlendi.

Fiyatlar Dudak Uçuklatıyor

Hisarüstü durağının bulunduğu mevkiide konut fiyatları metrekaresi 24 bin 935 Türk Lirası gibi afaki bir rakam üzerinden alıcı buluyor. İstanbul’un en pahalı mevkisi olarak belirlenen Hisarüstü durağı mevkiisindeki konut fiyatları, duyanların dudaklarını uçuklatıyor. İkinci sırada ise Metrobüs hattının ana duraklarından bir tanesi olan Zincirlikuyu mevkisi yer alıyor. Bu mevkiideki konut fiyatları ise metrekaresi 14 bin 360 Türk Lirası’ndan alıcı buluyor. Yine metro hattı üzerinde yer alan Levent durağında ise konut fiyatları metrekare bazında 12 bin 655 Türk Lirası üzerinden alıcı buluyor.

Benzer Haber:  Konut Ekspertizi Nasıl Yaptırılır?

En düşük fiyatlı lokasyon ise Sultançiftliği mevkisinde yer alan durağın civarı oldu. Bu mevkide yer alan konut fiyatları ise metrekaresi 2 bin 214 Türk Lirası üzerinden alıcı buluyor.

Metrobüs Geldi, Fiyatlar Uçtu

Metrobüs’ün İstanbul’da hizmete girmesi ile birlikte konut fiyatlarında ciddi bir artış baş göstermeye başladı. Söğütlüçeşme metrobüs durağı mevkisindeki konutların metre kare fiyatları 5 bin 708 Türk Lirası üzerinden alıcı bulurken, Altunizade durağının mevkisi 6 bin 360 Türk Lirası, Zincirlikuyu durağının mevkisi 14 bin 360 Türk Lirası, Halıcıoğlu durağının mevkisi 3 bin Türk Lirası, Cevizlibağ metrobüs durağı mevkisi 6 bin 177, Zeytinburnu metrobüs durağı mevkisi 3 bin 929, Bahçelievler metrobüs durağı mevkisi 4 bin 879, Yenibosna metrobüs durağı mevkisi 4 bin 730, Florya metrobüs durağı mevkisi 4 bin 871, Küçükçekmece metrobüs durağı mevkisi 2 bin 365, Avcılar Kampüs metrobüs durağı mevkisi 2 bin 374 Türk Lirası üzerinden alıcı buldu.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ