EmlakTuryap Açık Artırmasına Rekor Katılım!

Turyap Açık Artırmasına Rekor Katılım!

TOKİ’nin sahip olduğu kentsel dönüşüm alanında yer alan dükkanlar için TURYAP tarafından düzenlenen açık artırmaya 1.000’e yakın vatandaş katıldı.

1985 yılında kurularak hizmet vermeye başlayan Turyap, TOKİ’nin müzayedelerini düzenlemeye devam ediyor. TOKİ’nin mülkiyetinde yer alan, Uşak’taki kentsel dönüşüm alanında inşa edilmiş dükkanlar için düzenlenen açık artırmaya rekor seviyede katılım gerçekleşti. Hem katılım sayısı, hem de uzun sürmesi bakımından Turyap, yeni bir rekora imza atmış oldu.

Müzayede Tam 12 Saat Sürdü!

1.000 kişinin katıldığı açık artırma toplamda tam 12 saat sürdü. Açık artırmanın sonlanması ile birlikte dükkanlar 132 milyon Türk Lirası toplam değere yeni sahipleri ile buluştu.

Muhammen bedel olarak 102 milyon Türk Lirası’nın belirlendiği 322 adet dükkan için hem salondaki katılımcılardan, hem de online katılımcılardan teklifler alındı. 77 bin Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlar ile satışa sunulan dükkanlar, beklenen değeri 30 milyon Türk Lirası fazlasına satılarak 132 milyon Türk Lirası’ndan sahipleri ile buluştu. En pahalı dükkanlar ise konutların hemen altında yer alan dükkanlarda yaşandı.

Yüzde 25 Peşinat İle Dükkan Satıldı!

Uşak’ta düzenlenen açık artırmada dükkanlar yüzde 25 oranında peşinat, geri kalan kısım için de 120 ay vade seçeneği ile yeni sahiplerine ulaştırıldı. Saat 11.00’da başlatılan açık artırma müzayedesi, akşam 23.00’a kadar devam etti. Müzayedeler esnasında salonda adeta izdiham yaşandı.

Dükkan boyutları 30 metrekareden başlarken, 472 metrekareye kadar büyüyen dükkanlar yer aldı. Başta giyim, gıda, marken, büro mobilyaları, ofis, ev tekstili, beyaz eşya, banka, sigorta acentaları, mimarlık ofisleri ve fabrikalar için iletişim ve operasyon merkezleri gibi konularda değerlendirilecek olan dükkanlar, 12 saati bulan bir açık artırma sürecinde yeni sahiplerine ulaştırıldı.

Uşak’ın Yeni Merkezi!

Uşak Belediyesi ile TOKİ arasında gerçekleştirilen iş birliği ile birlikte yapılan kentsel dönüşüm ile, şehrin adeta merkezi değişti. Şehir merkezinde yer alan Tabakhane adı verilen bölgede toplamda 91,07 hektarlık bir alan kentsel dönüşüme tabi tutuldu.

Bu alan, büyük bir kısmı artık kullanılmayan, eski deri işletmelerinin yer aldığı, büyük bir kısmı boş olan fabrika binaları ile dolu idi. İnşa edilen konutlara ek olarak Belediye Hizmet Binası’nın, Defterdarlık’ın ve bazı kamu kuruluşlarının da bölgeye taşınması ile birlikte adeta Uşak’ın merkezi değiştirilmiş oldu. Yapılan bu proje ile birlikte uşak için yeni bir ekonomik ve kültürel merkez baş gösterdi ve aynı zamanda 5 bin kişilik bir yaşam merkezi oluşturuldu.

 

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

two + fourteen =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,448TakipçilerTakip Et