Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Çanakkale’ye Kaydı

Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapan ülkeler arasında Katar ve Suudi Arabistan başı çekiyor.

Arap Yatırımcının Gözdesi Olmaya Aday!

Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapan yabancı yatırımcı şimdide gözünü Çanakkale’ye çevirdi. Dünyanın en uzun asma köprüsü projesinin hayata geçirileceği kent Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Katarlıların ve Suudi Arabistanlıların markajına alındı. Arap yatırımcı Çanakkale ve çevresine yönelik yatırımlara başladı. Asma köprünün temel atma töreni daha yeni yapılmışken, Arap yatırımcının kente olan yatırım yapma isteği bir anda artış kaydetti.

1915 Çanakkale Köprüsü bölgedeki taşınmazların fiyatının artmasını sağladı. Özellikle köprü projesinin üzerindeki arsalar ve konutlar değer kazandı. Durum böyle olunca Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancı yatırımcıda bölge ile ilgilenmeye başladı.

Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Yapacak Yabancı Çanakkale Dedi

Arap yatırımcının Türkiye’deki adresi Kırkıncıoğlu Grup oldu. Konuyla ilgili yatırımcıya akılcı çözümler üreten Kırkıncıoğlu Grup, Suudi Arabistanlıların ve Katarlıların Çanakkale’ye ilgisinin yüksek olduğunu belirtti. Grup CEO’su Abdullah Kırkıncıoğlu tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen Arapların gözü Çanakkale bölgesinde yoğunluk kazandı. Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen diğer ülkeler arasında Çanakkale’yi tercih edenle ise Ruslar ve Azeriler. İstanbul sonrasında en fazla yatırım çekmeye başlayan kent olarak Çanakkale, köprünün hizmete girmesiyle birlikte daha da değerlenecek” diyerek bölgenin her geçen gün biraz daha değerlendiğini ifade etti.

İlgisini Çanakkale’ye kaydıran yatırımcı, köprünün avantajını fırsata dönüştürmek istiyor. İşte bu noktaya değinen Abdullah Kırkıncıoğlu, “1915 Çanakkale Köprüsü inşa süreci sona erip hizmete girdiğinde, dünyanın en uzun asma köprüsü unvanını alacak. Köprünün hizmete başlamasıyla hem bölge hem de Türkiye kazanacak. Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancılarda bunun farkında ve yabancı yatırımcı yatırımlarını bu yönde şekillendiriyor” şeklinde konuştu.

Kırkıncıoğlu Grup, Arap yatırımcıyı Türkiye’ye çekmek için Cidde’de ve Abu Dhabi gibi bölgelerde ofisler aracılığı ile hizmet veriyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.