Türkçe Yayın Yapan Takip Edilmesi Gereken Sosyal Medya & Pazarlama Blogları

İşte sizlere kaliteli ve güncel içerik sunan, Türkiye mutlaka takip edilmesi gereken birbirinden farklı bloglar…

Şuanki zaman diliminin vazgeçilmez sosyal medya profillerinden biri de bloglardır. Fakat diğer sektörlerde olduğu gibi bu sektörlerde de içerik sahibi olmayan birçok blog ile karşılaşabilirsiniz. İşte sizlere kaliteli ve güncel içerik sunan, Türkiye mutlaka takip edilmesi gereken birbirinden farklı bloglar…

1Webrazzi

Pazarlama ve sosyal medya sektöründe en kaliteli hizmet sunan ve en güncel içerikleri paylaşan blogtur. Ayrıca Webrazzi’yi diğerlerinden ayıran en büyük 2 özellik ise veritabanı uygulaması ile Webrazzi TV’dir.

2Volkankirtok.com

Dijital pazarlama sektörünün en kıymetli isimlerinden biri de Volkan Kırtok’tur. Volkan Kırtok kendi blogunda tecrübelerini ve gözlemlerini okuyucuları ile paylaşıyor.

3Hasanbasusta.com

2006 yılında kurmuş olduğu bloguyla bu zamana kadar sektöre dair engin tecrübelerini paylaşan Hasan Başusta, özellikle blogundaki ‘aklımdakiler’ bölümüyle hem öğrencilerin hem de sektör işçilerinin dikkatini çekiyor.

4Comtalks.com

Comtalks.com, Bilgi Teknolojileri, Çevrimiçi Pazarlama ve Sosyal Medya, Kurumsal İletişim ve Online Reklam gibi sektörler üzerine bilgi paylaşımında bulunan bir diğer kaliteli içerik sahibi blogdur.

5Yucezerey.com

Dünyaca ünlü Coco Cola firmasında interaktif pazarlama müdürü olarak görev alan Yüce Zerey’in bu blogu, Türkiye’de takip edilmesi gereken en önemli bloglar arasında yer alıyor.

6Blog.promoqube.com

Dijital pazarlama sektöründe en önemli şirketlerden bir de Promoqube’dir. Söz konusu olan bu blogu kurumsal olarak sürekli güncelleyen firma, aynı zamanda sürekli kaliteli içerik de oluşturuyor.

7Sosyalmedya.co

Sahip olduğu başarılı yazarları sayesinde zaten Türkiye’de birçok kişi tarafından takip edilen bu blog, gün içerisinde de aktif faaliyet göstermesi sebebiyle ülkenin en iyi sosyal blogu olarak kabul ediliyor.

8Ugurozmen.com

Pazarlama & Sosyal Medya sektörün ‘Uğurabi’ olarak tanınan Uğur Özmen, yine ülkede birçok kişi tarafından takip edilen isimlerden biridir. Blogunda daha çok CRM’e ağırlık veren Özmen, yazılarını günlük tadında ve akıcı bir dille yazması sebebiyle vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

9Eticaretmag.com

Hepsi birbirinden kıymetli yazarlara sahip olan bu blog, daha çok bu sektördeki işçilere yönelik kaliteli içerikler paylaşarak dikkatleri üzerine çekiyor.

10Muraterdor.com 

Son olarak da Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine master yapmış olan Murat Erdör, aynı zamanda Pazarlamasyon’un yazar kadrosu arasında yer alıyor. Blogunda ise Yeşil Pazarlama ve e – mail pazarlamasına yönelik konulara daha çok ağırlık veriyor…

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.