Türk Müteahhitlerden Üstün Başarı

Ekonomi Bakanı AYSİAD'ın 13. kuruluş yıldönümü sebebi ile düzenlenen toplantıda konuşurken, Türk müteahhitlerin yurtdışında elde ettikleri 342 milyar dolar tutarındaki cirodan bahsetti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci AYSİAD’ın 13. kuruluş yıldönümü sebebi ile düzenlenen toplantıda konuşurken, Türk müteahhitlerin yurtdışında elde ettikleri 342 milyar dolar tutarındaki cirodan bahsetti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türk müteahhitlerin 114 farklı ülkede toplamda 342 milyar Amerikan Doları tutarında ciro elde ettiğini aktarırken, yurt dışı hizmet konusunda Çin’den sonra Türkiye’nin ikinci sırada yer aldığını belirtti.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Türk müteahhitlerin yurt dışında elde ettikleri başarıyı tanımlarken, yeni bir dünyanın var olması halinde Türkiye’nin düzen oluşturucu ülke olacağı vurgusuna yer verdi. Türk müteahhitler tarafından 114 farklı ülke içerisinde gerçekleştirilen projeler ile 342 milyar Amerikan Doları tutarında ciro elde edildiğini aktaran Zeybekci, yurt dışı proje konusunda Çin’den sonra ikinci sırada yer aldığımızı aktardı.

Dünya Genelinde İkinci Sıra!

Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD)’ın 13. kuruluş yıldönümü sebebiyle düzenlenen törene katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin yeni dönem içerisinde yaşanan gelişmelerde edilgen değil, etken bir rol üstlendiğini aktarırken, yeni bir dünya amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar içerisinde Türkiye’nin “düzen kuran” pozisyonda yer alacağını aktardı.

Türkiye’nin ekonomi alanında elde ettiği başarılar ile birlikte dünya genelinde on altıncı sıraya yükseldiğini, Avrupa genelinde ise altıncı sırada yer aldığını belirten Ekonomi Bakanı Zeybekci, Türk müteahhitlerin yurt dışı çalışmalarında elde ettiği başarılardan da bahsederek dünya genelinde ikinci büyük grup haline gelindiğini aktardı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler ile birlikte Türkiye’nin artık kurallara uyarak yönetilen bir ülke değil, daha çok kural koyan bir ülke olması yolunda aşamalar kaydettiğini belirten Zeybekci, önümüzdeki hedeflerin farklı coğrafyalarda Türk aktörlerinin ticaret, bilim, teknoloji, siyaset ve diplomasi alanlarında boy göstermesi olduğunu belirtti.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five − 1 =