Emlak Trabzon'a Tam 15 Milyon Liralık Yatırım!

Trabzon’a Tam 15 Milyon Liralık Yatırım!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Trabzon programı kapsamında yaptığı ziyaretler esnasında yapılacak 15 milyon Türk Lirası tutarındaki 9 farklı yatırım için müjdeyi verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Trabzon programı kapsamında yaptığı ziyaretler esnasında yapılacak 15 milyon Türk Lirası tutarındaki 9 farklı yatırım için müjdeyi verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Trabzon’a yapılacak yatırımlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Eroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla beraber Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek 23 tesisin, Orman Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek 1 adet ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atmak için Trabzon’a gidiyor.

3.000 Adet Fidan Dağıtılacak!

Ziyareti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte gerçekleştirecek olan Bakan Eroğlu, Rize’de de 6 aileye gelir getirici tür sertifikası, 12 aileye de Orköy sertifikalarını teslim edecek. Aynı zamanda Trabzon’da likapa, Trabzon hurması, incir, ceviz, karayemiş ve yaban elması türlerinden oluşan ve toplamda 3 bin adete tekabül eden fidanlar iki bakan tarafından vatandaşa ücretsiz olarak teslim edilecek.

9 Farklı ilçe içerisindeki 22 mahalle, 4 köy ve 30 dekar arazinin su taşkınlarından korunması adına temeli atılacak tesislere ek olarak ormancılık projeleri sayesinde Trabzon’daki ormanlık alanların artırılması hedeflenirken, aynı zamanda orman köylülerinin desteklenmesi için de çalışmalar yapılacak.

Trabzon’a 5 Yılda 798 Milyon TL’lik Yatırım!

Bu ziyaret Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’nun Trabzon’a gerçekleştirilen yatırımlar için ilk müjdeli ziyareti değil. Bakan Eroğlu 27 Şubat 2013, 15 Eylül 2013, 2 Ekim 2015 ve 10 Ekim 2016 tarihilerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde 98 farklı proje için 783 milyon Türk Lirası tutarında yatırım müjdesini Trabzon’a iletmişti. Bu ziyaretinde gerçekleştireceği 15 milyon Türk Lirası tutarındaki yeni yatırım ile birlikte son 5 yıl içerisinde Trabzon’a gerçekleştirilen yatırımlar 107 farklı projede 798 milyon Türk Lirası’na ulaşmış olacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’nun Trabzon halkına ilettiği müjdeler arasında taşkın koruma tesisleri ve 4 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu önemli bir yere sahip iken, aynı zamanda mesire alanları, bal ormanı, gelir getirici türde ağaçlandırma ve orman köylülerine kredi tanınması gibi önemli projeler de yer alıyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

14 − 3 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et