Emlak TOKİ'nin Yüzde 20 İndirim Kampanyasından Nasıl Faydalanılacak?

TOKİ’nin Yüzde 20 İndirim Kampanyasından Nasıl Faydalanılacak?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından geleneksel hale getirilen yüzde 20 indirim kampanyası 2017 yılı için 20 Ağustos'ta start verilecek!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından geleneksel hale getirilen yüzde 20 indirim kampanyası 2017 yılı için 20 Ağustos’ta start verilecek!

Vatandaşlar tarafından büyük bir merak ile beklenen TOKİ Yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak için bazı şartların sağlanmış olması gerekiyor. TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak için hangi şartlar gerekir?

TOKİ İndirim Kampanyası’ndan Kimler Faydalanabilir?

TOKİ tarafından düzenlenen yüzde 20 indirim ile borç kapatma kampanyasından faydalanabilmek için, satın alınan konutun 2015 yılının sonuna kadar gerçekleştirilmiş olması ve yine geri ödeme taksitlerinin 2015 yılının sonuna kadar başlatılmış olması gerekiyor.

Aynı zamanda borç kapatma işleminin gerçekleştirileceği ay içerisindeki taksit ödemesinin de yapılmış olmasını talep eden TOKİ, yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşların geriye dönük taksit borçlarının bulunmaması gerektiğini ve emlak vergisi borcunun bulunmaması gerektiğini de belirtiyor.

TOKİ İndirim Kampanyası Ne Zamana Kadar Sürecek?

İndirim kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşların, gerekli şartları yerine getirdiklerinden emin olmaları ile birlikte son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiğini ifade ediyor. Son başvuru tarihinin sonrasında gerçekleştirilen borç kapatma başvurularında bu indirimin uygulanmayacağını ifade eden TOKİ Başkanı Turan, aynı zamanda vade süresi 12 ay ve 12 aydan az olan projelerin de indirim kampanyasına dahil edilmediğini ifade etti.

TOKİ tarafından düzenlenen yüzde 20 indirim ile borç kapatma kampanyası 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak. Borçlarını kapatmak isteyen ve TOKİ tarafından sunulan kampanya şartlarını gerçekleştiren vatandaşlar, 29 Eylül 2017 tarihine kadar bankalarına başvuru gerçekleştirebilecekler.

TOKİ Kampanyasından Kaç Kişi Faydalanacak?

2016 yılı içerisinde gerçekleştirilen yüzde 20 indirimli borç kapatma kampanyasından toplamda 17 bin kişi fayda sağlarken, TOKİ bu kampanya sayesinde 817 milyon Türk Lirası tutarında borç kapatma geliri elde etmişti.

Satın aldıkları konutları 2015 yılının sonundan önce satın alan vatandaşların yüzde 20 indirim ile borç kapatma kampanyasından faydalanabileceği ifade edilirken, aynı zamanda emlak vergisi ve taksit ödemelerinde hiç bir gecikmenin olmaması da TOKİ tarafından önemseniyor.

TOKİ, 2017 yılı içerisinde de 2016 yılında gerçekleştirdiği gibi 65 bin konut inşaası gerçekleştirerek sahipleri ile buluşturmayı hedefliyor.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,088TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et