Emlak TOKİ’nin Yeni Yıl İçin Planı 70 Bin Konut!

TOKİ’nin Yeni Yıl İçin Planı 70 Bin Konut!
T

TOKİ Başkanı Turan konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, sosyal konut ihtiyacı bulunan bölge ve arazilerde hızlı bir şekilde konut üretimi gerçekleştirmeye 2018 yılında da devam edeceklerini ve yine bu yıl içerisinde yaklaşık olarak 70 bin civarında konut inşa edeceklerini anlattı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yeni yıl hedefleri ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Turan açıklamalarında “İçinde oturmayacağımız evi teslim almıyoruz” mottosu ile konut inşa ettiklerinin altını çizerek, yeni yılda da 65 ile 70 bin arasında konut üretimi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini anlattı.

Söz konusu olan bu açıklamalarını basın mensuplarına yapan Başkan Turan, ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için tek kuruluşun TOKİ olduğunu ifade etti.

Bir önceki yılda 65 bin civarında, geride bıraktığımız yıl ise 65 bin ile 70 bin arasında konut inşa ettiklerini belirten Ergün Turan, söz konusu olan bu rakamın, Türkiye genelinde inşa edilen konutların yalnızca yüzde 10’luk kısmı olduğunu açıkladı.

Geride bıraktığımız yılın 2016 yılına kıyasla konut satışları açısında daha parlak geçtiğini fakat belirli ekonomik alanlarda bir miktar arz fazlası olabileceğini aktaran Başkan Ergün Turan, TOKİ tarafından dar ve orta gelirli ailelere yönelik inşa edilen konutlarda hiçbir şekilde arz fazlası olmadığını da belirtti.

2018’de 70 Bin Konut

Açıklamalarında 2018 yılı için de yaklaşık olarak 70 bin civarında konut inşa etmek üzere bir hedef koyduklarını dile getiren Turan, Cumhuriyetin 100. Yıldönümüne kadar toplamda 1 milyon 200 bin konut üretimi hedeflediklerini, söz konusu olan bu hedef doğrultusunda şimdiye dek 820 bin konut üretimi gerçekleştirildiğini ve önümüzdeki 6-7 yıl içerisinde belirlenen hedefin üzerine çıkmış olacaklarını da açıklamalarına ekledi.

Yatay Mimari İle İnşa Ediliyor

Öte yandan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat vermesi üzerine yatay ve yöresel ile üretim gerçekleştirdiklerini aktararak, TOKİ tarafından inşa edilen konutların yüzde 84’lük kısmının bu doğrultuda gerçekleştirildiğini de belirtti.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,471BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,230TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,784TakipçilerTakip Et